ČR / Ústecký kraj / Louny / Žatec / Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci – hlavní budova muzea /

Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci – Stará papírna

Pobočka instituce: Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci – hlavní budova muzea

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
11. 4. 2024 – 7. 11. 2024Pes, věrný přítel člověkaVýstavy
Volyňských Čechů 733, Žatec, 438 01
Mobil:
E-mail: cizek@muzeumzatec.cz
Poslední aktualizace: 2023
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: V prvním patře je možné navštívit expozici Z historie žateckého průmyslu, která přibližuje nebývalý rozmach průmyslového podnikání v Žatci, známém dosud především jako bohaté chmelařské centrum. Multifunkční sál slouží pro pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, v přízemí muzeum připravuje výstavy a jarmarky. Ve vstupní části objektu jsou k vidění pamětní desky upomínající na zrušení roboty na Žatecku. Najdete zde i články z bývalého řetězového mostu přes řeku Ohři, který byl prvním železným mostem v Čechách a prvním rakouským mostem, přes který se dalo přejíždět vozy. Uveden do provozu byl r. 1827. Jeho model si můžete prohlédnout v hlavní budově muzea a původní desky z mostu najdete v průchodu domu č.p. 127 na náměstí 5. května, v centru Žatce.
Obory: Archeologie, Historie, regionální historie, osobnosti, Knihovny, knižní kultura

Ředitelka RM: PhDr. Radmila Holodňáková

E-mail: reditel@muzeumzatec.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí, pátek, sobota, neděle a svátky, 31. 12.
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Čt9–12, 12.30–17
Vstupné základní: 80 Kč
Vstupné snížené: 50 Kč (důchodci, děti, ŽŠ a SŠ)
Vstupné speciální: 210 Kč (rodinné)
Vstupné volné: děti do 6 let, ZTP, AMG, novináři, pedagogický doprovod
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ano
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: Angličtina.
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 30 min. před zavřením.
Doba prohlídky: 40 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 5
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ne
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby:
Umístění:
Budova:
Památkově chráněná budova:
Rok založení:
Charakter muzea:
Specializace:
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku:
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 29.8.2023 7:00

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.