ČR / Ústecký kraj / Teplice / Teplice /

Regionální muzeum v Teplicích, příspěvková organizace

Unikátní malovaný sál a umělá jeskyně: Od 1. července bude TRASA D na teplickém zámku rozšířena o prohlídku nově zrestaurované umělé jeskyně, tzv. grotty, a k ní přilehlého sálu s unikátně dochovanou původní výmalbou. Umělou jeskyni ve svém sídle v Teplicích vybudoval kolem roku 1630 Vilém Vchynský, věrný podporovatel Albrechta z Valdštejna. Na konci 18. století, další z majitelů teplického panství, Jan Nepomuk Clary-Aldringen tyto prostory přestavěl podle antických vzorů. Rekonstrukce těchto prostor byla součástí velkorysé klasicistní přestavby teplického zámku, která zahrnovala i romantické úpravy zámecké zahrady. Zámek tak získal dnešní podobu. Prohlídka nově zrestaurovaných prostor zámku bude součástí prohlídkového okruhu, který zahrnuje návštěvu expozice Po stopách zaniklého kláštera v Teplicích a románské krypty. Prohlídky s průvodcem budou začínat každou celou hodinu celoročně od úterý do neděle od 10 do 17 hodin, s přestávkou ve 12 hodin. Nově bude otevřen též průchod přes Ptačí schody. Vstupné 40 Kč/30 Kč.

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
25. 6. 2023 – 28. 4. 2024Harry Potter aneb Mudlové, přijeďte expressVýstavy
9. 2. 2024 – 31. 3. 2024Jan Kovářík: Exploze do nekonečna / Creptius in InfinitumVýstavy
4. 3. 2024 – 1. 4. 2024Příběhy válečných uprchlíkůVýstavy
Zámecké nám. 14, Teplice, 415 01
E-mail: info@muzeum-teplice.cz
Poslední aktualizace: 2013
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Ústecký kraj
Expozice: Pravěké dějiny Podkrušnohoří - nejen slovanská prehistorie severozápadních Čech. Expozice dějin Teplicka. Umělecko-historická expozice - malířství a sochařství od gotiky do 19. století se zaměřením na umění regionu. Expozice lázeňství - vývoj světového, českého a především teplického lázeňství, slavné osobnosti v teplických lázních a historie města. Expozice historických hodin - od 2. poloviny 18. století do 20. století. Numismatický kabinet - vývoj platidel na českém území od nejstarších dob po současnost. Teplická keramika - první poválečná expozice keramiky, představující ve dvou rozsáhlých místnostech produkci keramiky a porcelánu místních firem a kolekci prací žáků a profesorů c. k. Odborné keramické školy v Teplicích. Nádvoří zámku - vzácně dochovaná románská krypta a půdorys klášterní baziliky. Zámecké interiéry - stylově zařízené zámecké pokoje. Expozice zoologie a mineralogie.
Obory: Barokní a rokokové umění, Gotické umění, Historie, regionální historie, osobnosti, Hodiny, Keramika, Malířství, kresba, grafika, Numismatika, medailérství, mincovnictví, Pravěk, Renesanční umění, Sakrální stavby a interiér, Sochařství, Šlechtické, měšťanské, lidové interiéry, nábytek, Umělecké řemeslo, užité umění, design, Umění 19. století, Zdravotnictví, lékařství, lázeňství, balneologie
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Ne10–12, 13–17
trasa AÚt–Ne10, 14
trasa BÚt–Ne11, 15
trasa CÚt–Ne13, 16
trasa DSo–Ne10–12, 13–17
Vstupné základní: 50 Kč
Vstupné snížené: důchodci, děti, studenti
Vstupné speciální: rodinné
Vstupné volné: děti do 6 let, pedagogický doprovod
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ano
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce: v němčině, angličtině, ruštině
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Němčina, angličtina, ruština.
Poslední návštěva: 16.00 hod.
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 1
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ano
Služby: Bezbariérový přístup pouze do výstavních prostor.
Umístění: Budova teplického zámku v centru města.
Budova: Budova v klasicistním stylu.
Památkově chráněná budova: Kulturní památka, Státní seznam nemovitých památek č. 2482/1.
Rok založení: 1894
Charakter muzea:
Specializace:
Specifická sbírka: Lázeňství, archeologie, keramika.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 1994
Poslední změny z roku: 2004
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Materiálové výstavy ze sbírek muzea z prehistorie, historie, umělecké historie, etnografie a řemesel z regionu.
Tip pro návštěvníky: Rozsáhlé expozice lázeňství a keramiky, historické hodiny, numismatický kabinet a románská krypta.
Zajímavost: Dny evropského kulturního dědictví, mezinárodní den muzeí - volné a snížené vstupné do expozic a na výstavy.
Periodika: Zprávy a studie Regionálního muzea v Teplicích - 1x za 2 roky.
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 14.8.2019 10:50

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.