ČR / Vysočina / Jihlava / Jihlava / Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace /

Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace – Expoziční budova

Pobočka instituce: Muzeum Vysočiny Jihlava, příspěvková organizace

Expoziční budova uzavřena od 1. ledna 2023 z důvodu rekonstrukce. Výstavy probíhají v muzejní kavárně.

Kalendář akcí nahoru

Datum konáníAkceDruh
14. 12. 2023 – 30. 6. 2024Keltové a Germáni na periferiiVýstavy
4. 4. 2024 – 2. 6. 2024Tomáš Záborec: DřevomalbyVýstavy
Masarykovo nám. 57–58, Jihlava, 586 01
Mobil:
E-mail: muzeum@muzeum.ji.cz
Poslední aktualizace: 2024
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Kraj
Zřizovatel název: Kraj Vysočina
Expozice: Dlouhodobé expozice jsou zaměřeny převážně na region Českomoravské vrchoviny. V přírodovědné sekci se návštěvník seznámí s přírodou tohoto regionu v době ledové, nahlédne do otevřené krajiny a přes lesy, vody a mokřady, se dostane až ke geologii Českomoravské vrchoviny. Historické expozice prezentují krásu středověké plastiky a mapují Jihlavu od gotiky po 20. století. V podzemních prostorách je možné zhlédnout expozice dolování a mincování na Českomoravské vrchovině.
Obory: Archeologie, Botanika, Ekologie, ochrana životního prostředí, chráněná území, Etnografie, Geologie a mineralogie, drahé kameny, Historie, regionální historie, osobnosti, Mykologie, Ornitologie, Zoologie
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí
Měsíce Dny Hodiny
I.–XII.Út–Ne9–12, 12.30–17
Vstupné základní: 60 Kč
Vstupné snížené: 30 Kč
Vstupné speciální: 20 Kč a 10 Kč (výstavy), 20 Kč a 10 Kč (přednášky), 80 Kč (rodinné vstupné)
Vstupné volné: děti do 6 let, pedagogický dozor, ICOM, AMG, Saská muzea, ICOMOS, NPÚ, Zväz múzeí na Slovensku
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: v angličtině a němčině - nutno předem objednat
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina, němčina (pouze v nových expozicích).
Poslední návštěva: 30 min. před uzavřením
Doba prohlídky: 45 min.
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Schodolez - nutno domluvit předem. Audioprůvodce v nových expozicích (včetně angličtiny a němčiny).
Umístění: Severní strana jihlavského Masarykova náměstí.
Budova: Dům. čp. 58 se stal po přestavbě v letech 1580-1590 nejhonosnějším patricijským domem s dvoupatrovou vnitřní síní, arkádovou lodžií a toskánskými sloupy. Dům čp. 57 (tzv. Meisterhaus, od roku 1630 sídlo cechu soukeníků) je nejstarším typem jihlavského renesančního typu krytého dvora.
Památkově chráněná budova: Ano.
Rok založení: 1892
Charakter muzea:
Specializace: Společenskovědní obory v jihlavském regionu, přírodovědné obory v regionu Českomoravské vrchoviny.
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES: MJI/002-05-07/146002
Instalace stálé expozice z roku: 1963-65, 2006
Poslední změny z roku: 2006, 2014
Katalog k expozici? ano
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Historické, přírodovědné, umělecké (výtvarné).
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost: Architektonicky cenné tzv. "jihlavské kryté dvory" v budovách.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 26.1.2024 14:28

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.