ČR / Vysočina / Pelhřimov / Pelhřimov /

Je členem AMG: ne
Zřizovatel obecně: Město nebo Obec
Zřizovatel název: Město Pelhřimov
Expozice: Fotografie z filmů i z prken, která znamenají svět, filmové a divadelní plakáty, kostýmy a rekvizity, rozhovory v tisku, recenze i odborné statě a další předměty, mapující život Oldřicha a Lubomíra Lipských i jejich dalších pelhřimovských souputníků, kteří se vepsali zlatým písmem do historie filmového i divadelního umění.
Obory: Divadlo – dějiny, osobnosti, scénografie, Film – dějiny filmu, osobnosti, Nejnovější dějiny, dokumentace současnosti
Otevřeno: celoročně
Zavřeno:
Měsíce Dny Hodiny
I.–V., X.–XII.Po–Pá9–12.30, 13–17
I.–V., X.–XII.So9–12.30
VI.–IX.Po–Pá9–12.30, 13–17
VI.–IX.So–Ne10–12.30, 13–17
Vstupné základní: 25 Kč
Vstupné snížené: 15 Kč
Vstupné speciální:
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ne
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 16.45 hod.
Doba prohlídky:
Počet návštěvníků pro průvodce:
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ne
Šatna: ne
WC: ano
Služby:
Umístění: Střed města - Masarykovo nám. 10 - měšťanský dům.
Budova: Roku 1614 si dal postavit zámožný obchodník se suknem Kryštof Šrejnar z Jindřichova Hradce v proluce pod zámkem trojkřídlý jednopatrový dům s mansardovou střechou. Při požáru v roce 1646 vyhořel, důkladně byl přestavěn až počátkem 18. století a před rokem 1777 byl ještě prodloužen nádvorní přístavbou. Z původní freskové výzdoby se zachoval fragment na nárožním arkýři.
Památkově chráněná budova:
Rok založení: 2005
Charakter muzea:
Specializace:
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku:
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ne
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost:
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 31.7.2015 9:57

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.