ČR / Vysočina / Žďár nad Sázavou / Žďár nad Sázavou / Zámek Žďár nad Sázavou /

Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název:
Expozice: Cesta bývalého kláštera a dnešního zámku pokračuje vznikem nových expozic, které kombinují imersivní a zážitkové prvky s exponáty zapůjčenými z významných českých institucí. Přízemí expozice je věnované cisterciáckému řádu a temnému středověku, první patro vám umožní pohled do krásného a barevného světa baroka. Vstupte do temných hvozdů, kde nebojácní mniši vybudovali první klášter. Seznamte se s jedním dnem v životě mnicha či objevte krásu cisterciáckého umění. Poté se díky kaleidoskopu přesunete do období prosperity, rozkvětu umění, vědy a architektury, do období baroka. Seznámíte se s opatem Vejmluvou, výraznou osobností bývalého kláštera, potkáte geniálního architekta Jana Blažeje Santiniho či proniknete do matematických tajů poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Muzeum nové generace není jen muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera a dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou. Po návštěvě máte v ruce všechny indicie ke své cestě!
Obory: Barokní a rokokové umění, Církve – dějiny, liturgické předměty, Didaktické a interaktivní expozice, Historie, regionální historie, osobnosti, Kartografie, mapy, atlasy, Muzeum umění, galerie, obrazárna, Středověké dějiny

Marketingová ředitelka: Hana Chytrá

E-mail: chytra@zamekzdar.cz

Provozní ředitelka: Monika Vasiliadu

E-mail: vasiliadu@zamekzdar.cz
Otevřeno: celoročně
Zavřeno: pondělí (říjen–duben)
Měsíce Dny Hodiny
I.–IV., X.–XII.Po–Ne9–18
V.–IX.Út–Ne9–17
Vstupné základní: 150 Kč
Vstupné snížené: 100 Kč
Vstupné speciální: 375 Kč rodinné, 220 Kč v rámci Barokního pasu, 70 Kč skupiny 10+
Vstupné volné:
Poplatky:
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ne
Výklad v jiném jazyce: Angličtina, francouština, ruština, němčina.
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina.
Poslední návštěva: 16.00/17.00 hod.
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 2
Počet návštěvníků pro vstup: 1
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ano
WC: ano
Služby: Prohlídka zámku – putování za Santinim. Edukační programy pro školy.
Umístění: Zámek Žďár nad Sázavou
Budova:
Památkově chráněná budova: Ano. Kulturní památka.
Rok založení: 2015
Charakter muzea: Muzeum umění/galerie
Specializace: Historie cisterciáckého kláštera a města Žďár nad Sázavou.
Specifická sbírka:
Je sbírka vystavena? ne
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku:
Poslední změny z roku:
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav:
Tip pro návštěvníky:
Zajímavost: Ojedinělé muzeum plné zážitků a nových technologií.
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 6.2.2022 14:40

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.