ČR / Zlínský kraj / Uherské Hradiště / Kunovice /

Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně:
Zřizovatel název: Slovácký aeroklub Kunovice
Expozice: Více než 20 exponátů dokumentuje leteckou historii a leteckou výrobu, která dodnes hraje významnou roli na východní Moravě. Mimo dopravní a sportovní letouny jsou zde vystaveny vojenské letouny, vrtulník a výzbroj Československé lidové armády. Návštěvníci se zde mohou letounů nejen dotknout, ale podívat se i do jejich interiérů.
Obory: Doprava, letectvo, Strojírenství, Vojenství – dějiny, zbraně, fortifikace
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: listopad–březen
Měsíce Dny Hodiny
IV.–VI., IX.–X.Po–Ne9–17
VII.–VIII.Po–Ne9–20
Vstupné základní: 90 Kč
Vstupné snížené: 70 Kč
Vstupné speciální: 50 Kč
Vstupné volné: Děti do 6 let; držitelé průkazů ZTP; ZTP/P a jedna doprovázející osoba; pedagogický dozor při hromadných výpravách
Poplatky: Pronájmy
Pouze s průvodcem: ne
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce:
Popisky v jiném jazyce: ano
Jazyk popisků: Angličtina
Poslední návštěva: 16.30 hodin / 19.30 hodin
Doba prohlídky: 120 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 10
Počet návštěvníků pro vstup:
Suvenýry: ano
Občerstvení: ne
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ne
Služby: Fotografování v kokpitu, fotografování svateb, společenských akcí a pro komerční použití, svatební obřady.
Umístění: Vedle Slováckého aeroklubu Kunovice v blízkosti letiště Kunovice.
Budova: Bez budovy – Letiště
Památkově chráněná budova: Ne
Rok založení: 1970
Charakter muzea: Specializované
Specializace: Historie letectví a letecké výroby.
Specifická sbírka: Mapuje leteckou výrobu a letectví na Moravě.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES: LMK/017-11-20/436018
Instalace stálé expozice z roku: 1974
Poslední změny z roku: 2020
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Historie letecké výroby v regionu, letecká archeologie, fotografické výstavy.
Tip pro návštěvníky: Letouny, na které si návštěvník může nejen šáhnout, ale podívat i se do jejich interiérů.
Zajímavost: Vystaveny světově unikátní exponáty: Aero L-29A Delfín Akrobat, Zlin Z-37 Turbo Military, Let XL-410 Turbolet v. č. 001 „Matylda“, vládní TU-154M „Naganský expres“ a Let L-610 X0005, salónní II-14T
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 3.11.2020 8:26

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.