ČR / Zlínský kraj / Uherské Hradiště / Uherské Hradiště /

Poslední aktualizace: 2021
Je členem AMG: ano
Zřizovatel obecně: Město nebo Obec
Zřizovatel název: Město Uherské Hradiště a SYNOT REAL ESTATE, k. s.
Expozice: Muzeum v přírodě Rochus – jedná se o expozici lidové architektury Uherskohradišťska. V současnosti má muzeum 4 expoziční objekty předsatvující lidovou architekturu této oblasti od konce 19. do poloviny 20. stol.
Obory: Architektura, urbanismus, Etnografie, Lidové umění, Přírodověda – obecně, osobnosti, Vlastivěda regionu

Ředitel: PhDr. Jan Blahůšek, Ph.D.

E-mail: jan.blahusek@parkrochus.cz
Otevřeno: sezónně
Zavřeno: pondělí; úterý a středa (dle období)
Měsíce Dny Hodiny
V., X.Čt–Ne9–17
VI.–IX.Út–Ne9–17
Vstupné základní: 60 Kč
Vstupné snížené: 40 Kč (děti od 6 let, studenti, důchodci)
Vstupné speciální: 90 Kč (rodinné vstupné, max. 2 dospělí, max. 4 děti), -10% sleva Region Slovácko pas (SPHERE CARD)
Vstupné volné: Děti do 6 let, AMG, NPÚ, průvodci cestovních kanceláří, pedagogický doporvod
Poplatky: 50 Kč fotografování, videozáznam
Pouze s průvodcem: ano
Možnost odborného výkladu: ano
Nutné výklad objednat: ano
Výklad v jiném jazyce: Angličtina.
Popisky v jiném jazyce: ne
Jazyk popisků:
Poslední návštěva: 60 min. před ukončením
Doba prohlídky: 60 min.
Počet návštěvníků pro průvodce: 2
Počet návštěvníků pro vstup: 2
Suvenýry: ano
Občerstvení: ano
Bezbariérový přístup: ano
Šatna: ne
WC: ano
Služby:
Umístění: Přírodní a kulturní areál Park Rochus, Mařatice 1776, 686 05 Uh. Hradiště .
Budova: Sídlo instituce je zatím v jiné budově než samotné muzeum.
Památkově chráněná budova: Ne.
Rok založení: 2012
Charakter muzea: Muzeum v přírodě
Specializace: Lidová kultura, zemědělství, včelařství, sadřství a ovocnářství, folklor, obyčejová tradice, životní prostředí, krajina.
Specifická sbírka: Etnografická.
Je sbírka vystavena? ano
Evidenční číslo sbírky zapsané v CES:
Instalace stálé expozice z roku: 2016
Poslední změny z roku: 2017
Katalog k expozici? ne
Pořádá muzeum výstavy? ano
Tématika výstav: Muzea v přírodě, lidová architektura, sadařství a ovocnářství.
Tip pro návštěvníky: Nejkrásnější výhledy na město Uherské Hradiště, Staré Město a na pohoří Chřibů. Kolekce vín mařatických vinařů.
Zajímavost: V blízkosti muzea je poutní kaple sv. Rocha, pozůstatek původního barkoního kostelíku. Muzeum v přírodě je součástí přírodního a kulturního areálu Park Rochus, který je vhodný k příměstské turistice. V blízkosti jsou vinné sklepy (Vinohradská ulice) a rozhledna Rovnina (cca 1,5 km).
Periodika:
Online katalog sbírky:
Poslední změna: 19.2.2021 11:36

Na Adresář muzeí a galerií ČR – databázi a její elektronickou verzi – se vztahuje právo pořizovatele, tj. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG). Údaje o jednotlivých institucích jsou chráněny autorským zákonem. Jakékoliv jejich kopírování či zneužití je nezákonné a ochrana práv vlastníka dat bude důsledně prosazována právní cestou.

Za aktuálnost údajů uvedených v Adresáři muzeí a galerií ČR odpovídají samotné instituce. Data jsou pravidelně aktualizována na základě jejich zaslaných podkladů.