Muzejní publikace roku

Z hvězdy kruh
Dvojpublikace – katalog k soutěži o Nejkrásnější českou knihu roku a doprovodná výstavní publikace jsou věnovány nejkrásnějším knihám Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska. Katalogy nabízí teoretickou úvahu na téma hodnocení knižní krásy, texty, které vysvětlují výstavní záměr i rozhovory s pořadateli jednotlivých národních výstav. Součástí jsou i fotografie vystavených uměleckých děl a komiksová stránka pro děti. Soutěžní katalog je zpracován formou „památníčku“ a je každoročním koncepčním i grafickým počinem vítězů soutěže NČKR v kategorii výstavních katalogů.
12/2020
Památník národního písemnictví
Strahovské nádvoří 1, 118 38 Praha – Hradčany
+420 770 196 069
post@pamatnik-np.cz
http://pamatniknarodnihopisemnictvi.cz
00023311
MK ČR

Povinné přílohy

Dvojpublikace – katalog k soutěži o Nejkrásnější českou knihu roku a doprovodná výstavní publikace jsou věnovány nejkrásnějším knihám Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska. Soutěžní katalog je zpracován formou „památníčku“ a je každoročním koncepčním i grafickým počinem vítězů soutěže NČKR v kategorii výstavních katalogů. Aktuální vydání se věnuje 55. ročníku soutěže, tedy vydaným publikacím za rok 2019. Představuje soubor českých vítězných knih i užšího výběru, které ocenila mezinárodní porota. Výstavní katalog na téměř 240 stranách seznamuje čtenáře a návštěvníky výstavy s nejkrásnějšími publikacemi Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska. Nabízí teoretickou úvahu na téma hodnocení knižní krásy, texty, které vysvětlují výstavní záměr i rozhovory s pořadateli jednotlivých národních výstav. Součástí jsou i fotografie vystavených uměleckých děl a komiksová stránka pro děti.
Výstavní katalog: Eliška Boumová, Zdeněk Freisleben, Lukáš Prokop, Klára Voskovcová Soutěžní katalog: Eliška Boumová, Tomasz Bierkowski (PL), Pavlína Čížková, Gustav Erhart, Zdeněk Freisleben, Hansjakob Fehr (CH), Emma Hanzlíková, Vilma Hubáčková, Richard Jaroš, Helena Koenigsmarková, Petr Ladman, Martin Mulač, Milan Nedvěd, Alena Petruželková, Josef Sedláček, Zdeněk Sobota, Karel Štědrý, Barbora Toman Tylová, Barbora Vlášková
Oto Palán, Štěpán Malovec, Martin Odehnal
Štěpán Malovec, Martin Odehnal
Památník národního písemnictví
300 Kč
1 200 ks + 500 ks

Nepovinné přílohy

978-80-87376-65-2; (PNP) 978-80-87376-63-8; (MK ČR) 978-80-87546-33-8

Fotogalerie

nahoru