9.2.2017

Mezinárodní den muzeí

18. května 2017

Tématem Mezinárodního dne muzeí v roce 2017 je v anglickém originále Museums and contested histories: saying the unspeakable in museums. Český výbor ICOM téma do češtiny přeložil "Jak sdělit nevyslovitelné? Muzea a tragické dějiny 20. století." Od témat týkajících se světa kolem nás v té největší šíři se nyní obracíme k bytostně dějinnému významově docela úzkému. Jeho společenský dopad je ale nesmírný. Má podnítit muzea k odvaze zabývat se složitými otázkami naší historie.

Více informací naleznete zde.

Plakát

Asociace muzeí a galerií ČR, z. s., při příležitosti oslav Mezinárodního dne muzeí každoročně ve spolupráci s dalšími partnery pořádá slavnostní vyhlášení výsledků Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a Festival muzejních nocí.

Vyjádření podpory slovenským kulturním institucím

Přehled přihlášených projektů

Uzávěrka přihlášek byla prodloužena do max. 31. března 2024

15.–16. října 2024 / Ostrava / Národní zemědělské muzeum Ostrava – Muzeum potravin a zemědělských strojů

Přihlášky do 22. ročníku je možné podávat do 28. února 2024

13. března 2024 od 10.00 hodin (hybridní forma)

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!