Nové vedení AMG vzešlé z XII. Sněmu AMG

Ve dnech 28.–29. listopadu 2018 se v prostorách Muzea města Ústí nad Labem, p. o., uskutečnilo zasedání nejvyššího orgánu Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. – Sněmu AMG.

XII. Sněm AMG se konal pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, primátorky Statutárního města Ústí nad Labem Ing. Věry Nechybové a rektora Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem doc. RNDr. Martina Baleje, Ph.D. Spolupracujícími institucemi byly Muzeum města Ústí nad Labem, p. o., a Dobrovolnické centrum, z. s. Partnery XII. Sněmu AMG se staly firmy AV MEDIA, a. s., Promotion and Education, s. r. o., a Testo, s. r. o.

Usnesení XII. Sněmu AMG naleznete ZDE.

Tisková zpráva (85 kB)

Nové vedení AMG vzešlé z XII. Sněmu AMG

Exekutiva AMG:
Mgr. Irena Chovančíková, předsedkyně AMG, ředitelka Masarykova muzea v Hodoníně, p. o.
PhDr. Jana Hutníková, I. místopředsedkyně AMG, ředitelka Muzea Českého lesa v Tachově, p. o.
Ing. Richard M. Sicha, II. místopředseda AMG, ředitel Muzea čs. opevnění z let 1935–38, pěch. srubu K-S 14 „U cihelny" Králíky
PhDr. Pavel Ciprian, člen Exekutivy AMG, ředitel Muzea města Brna. p. o.
PhDr. Sylva Dvořáčková, členka Exekutivy AMG, ředitelka Muzea Novojičínska, p. o.
PhDr. Zdeněk Kuchyňka, člen Exekutivy AMG, ředitel Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně, p. o.
Mgr. Jakub Smrčka, Th.D., ředitel Husitského muzea v Táboře

Revizní komise AMG:
PhDr. Radka Křížková Červená, předsedkyně Revizní komise AMG, ředitelka Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.
Mgr. Jiří Střecha, člen Revizní komise AMG, ředitel Poštovního muzea České pošty, s. p.
PhDr. Zita Suchánková, členka Revizní komise AMG, ředitelka Středočeského muzea v Roztokách u Prahy, p. o.