Asociace muzeí a galerií v České republice

Asociace muzeí a galerií ČR
20.12.2019

XVIII. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2019

Výzva k účasti!

Jak se přihlásit? 

Dne 28. února 2020 končí možnost přihlásit Vaše muzejní projekty do XVIII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis!

Nabízíme Vám pomoc při vytipování vhodných soutěžních projektů a konzultaci při zpracování přihlášky. Ta je koncipována tak, aby poskytla ucelený materiál, který slouží nejen k posouzení projektu, ale i k propagaci Vašeho muzea. 

Pokud jste se rozhodli k přihlášení Vaší výstavy, publikace či jiné aktivity, neodkládejte podání přihlášky na poslední měsíce soutěžního ročníku. Odborná komise plánuje své výjezdy za projekty průběžně a uvítá proto, s ohledem na zajištění svých cest, aby se zejména o výstavě či počinu dozvěděla včas. Dejte nám vědět o svém záměru se přihlásit, přihlášku poté můžeme společně zpracovat později. 

Muzea a galerie se sbírkou zapsanou v CES mají možnost zapojit se také do soutěže Muzeum roku, která se zaměřuje na názory návštěvníků a probíhá na http://www.do-muzea.cz, jehož provozovatelem je Národní muzeum, a který vznikl ve spolupráci s AMG.

Podrobnější informace o Národní soutěži muzeí Gloria musaealis i Muzeum roku včetně přihlášek do jednotlivých kategorií najdete na http://www.gloriamusaealis.cz.

Slavnostní vyhlášení výsledků XVIII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a V. ročníku soutěže Muzeum roku se uskuteční v úterý 19. května 2020.

Věříme, že se opět setkáme s celou řadou Vašich vynikajících projektů!

 

Zpět

nahoru

Jak se přihlásit do AMG?

Chtěli byste se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky? Potřebujete získat informace o formě členství, práv a povinností člena AMG, výši členských příspěvků a dalších užitečných informacích, navštivte naše webové stránky nebo nás kontaktujte.

Více o přihlášení Kontaktujte nás