8.4.2020

Kalendárium akcí a výstav na webových stránkách AMG

Prezentace online aktivit muzeí a galerií

AMG se v reakci na aktuální koronavirovou situaci rozhodla rozšířit možnosti prezentace členských muzeí a galerií a nově na adrese http://www.cz-museums.cz v sekci Kalendárium akcí a výstav podává informace o online aktivitách našich kulturních institucí.

Jelikož jsou na základě usnesení vlády ČR č. 194 ze dne 12. března 2020 všechny muzea a galerie uzavřeny, mnohé z nich přenesly ve větší míře svoji činnost na webové stránky či sociální sítě a nabízejí svým virtuálním návštěvníkům zajímavý kulturní zážitek!

Pod hesly „Zavřené muzeum není spící muzeum", „Když nemůže návštěvník do muzea, musí muzeum ke svým návštěvníkům", „Muzeum z pohodlí domova" či „Virtuální muzeum" tak máme možnost zhlédnout online verze aktuálních výstav nebo průvodce stálými expozicemi, detailně si prohlížet jedinečné sbírkové předměty, zúčastnit se videoexkurzí jako alternativy oblíbených muzejních vycházek, přečíst si odborné publikace a časopisy, virtuálně lze navštívit i mnohé památkové objekty. Muzea a galerie samozřejmě nezapomínají ani na své nejmenší návštěvníky. Na jejich webových stránkách nebo prezentacích v rámci různých sociálních sítích nalezneme pracovní listy, omalovánky, kvízy, soutěže, návody na rukodělnou tvorbu, ale třeba i originální recepty.

Přehled činností muzejních organizací ve virtuálním prostoru je denně aktualizován a k nahlédnutí na webových stránkách AMG v sekci Kalendárium akcí a výstav pod záložkou Online aktivity.

(48 kB)

Online dotazník pro muzea a galerie

Vše dostupné na jednom místě

Ve dnech 12. října až 3. listopadu 2020 se zakazují návštěvy a prohlídky muzeí a galerií