21.5.2020

Právní poradna AMG

Informace publikované ve Věstníku AMG a na webových stránkách AMG

V roce 2019 bylo mezi Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), a Legal Partners, advokátní kanceláří, s. r. o., podepsáno Memorandum o vzájemné spolupráci, které spočívá v prohloubení dosavadní spolupráce obou partnerů v oblasti právní osvěty

Pro členské instituce AMG pokračuje možnost využít 50% slevy na služby poskytované Legal Partners, a to ve všech odvětvích českého právního řádu. Cenové podmínky budou vždy konkretizovány na vyžádání daného člena AMG.

Spolupráce AMG a Legal Partners probíhá mj. prostřednictvím série odborných článků publikovaných na stránkách Věstníku AMG:

Jak správně reklamovat vady stavebních prací – článek byl publikován ve Věstníku AMG 3/2019;
Vymáhání pohledávek a postupy v soudním řízení – článek byl publikován ve Věstníku AMG 4/2019;
Povinně zveřejňované informace – článek byl publikován ve Věstníku AMG 5/2019;
Žádost o informace a jak se s ní vypořádat – článek byl publikován ve Věstníku AMG 6/2019;

Jak na absentujícího zaměstnance – článek byl publikován ve Věstníku AMG 2/2020.

Pro členy AMG jsou k dispozici také vzorové dokumentace k dalšímu využití:
Vzorová výzva k odstranění vad
Návod při vymáhání pohledávek
Vzor povinně zveřejňovaných informací
Návod ke zpracování písemné žádosti o informaci
Oznámení o krácení dovolené

Více na webových stránkách AMG v sekci Právní poradna AMG.

Chcete se stát členem Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s.? Potřebujete získat podrobnější informace o činnosti AMG, formách a možnostech členství, nebo výši členských příspěvků? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!