15.7.2014

Putovní výstava Adolfa Borna, aneb jak vzniká poštovní známka

Výstava je k zapůjčení od listopadu 2015 do května 2016.

Poštovní muzeum, Era a Poštovní spořitelna iniciovaly a vytvořily na základě rozrůstající se spolupráce unikátní putovní výstavu věnovanou našemu přednímu grafikovi a populárnímu ilustrátorovi Adolfu Bornovi, jejímž cílem bylo představit především jeho známkovou tvorbu z bohatých fondů Poštovního muzea.

Expozice v různých obměnách postupně putovala po České republice, od roku 2015 bude k dispozici pro prezentaci v dalších muzeích a galeriích ČR.

Technická specifikace:
19 paspart 70x100, včetně úvodního panelu:
pasparty s originálními návrhy na poštovní známky, FDC, razítka + hotový produkt, tj.známky a FDC (12 panelů), fotografie (2 panely), volná tvorba – litografie, které zapůjčil Adolf Born (4 panely). Úvodní panel s fotografií a textem o výstavě a autorovi.
Obsah pultové vitríny:
trojrozměrné předměty dokládající tvorbu, přípravu výroby a tisk poštovní známky. Možnost zadání výroby příležitostné poštovní dopisnice, razítka, poštovní přepážky.
Rozsah výstavy je samozřejmě možno zmenšit, dle dispozic výstavních prostor.

Kontaktní osoba:
MgA. Denisa Sedláková