26.8.2019

Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici vydalo publikaci „Škoda lásky – druhé doplněné a rozšířené vydání"

Publikace ilustruje na konkrétních příkladech místní dění za druhé světové války. Historické události jsou zasazeny do kontextu vojenské historie s bohatým ikonografickým doprovodem, který je encyklopedií k poznání dobových militárií. Dosud nepublikované historické fotografie a autentické archivní dokumenty přinášejí řadu cenných podkladů, včetně často opomíjeného pohledu do složitého správního vývoje v bezprostředním poválečném období. Druhé vydání je obohaceno o nové obrazové přílohy, o desítky dosud neznámých historických fotografií a o soupisy válečných obětí jak vojenských, tak civilních.

Autoři: Irena Bukačová, Miroslav Hus a Karel Rom.