Regionální muzeum v Teplicích vydalo novou publikaci „Umění v nouzi!?"

Muzeum před rokem slíbilo, že k výstavě „Umění v nouzi!?", která měla úspěch nejen u vás, ale i u odborné poroty Národní soutěže muzeí Gloria musealis (umístila se v TOP 10 republikových výstav) bude vydán katalog. Od 11. prosince 2020 si můžete zakoupit česko-německou publikaci, která seznámuje se snahou Sekce pro výtvarné umění muzejní společnosti Teplice-Šanov vytvořit v letech 1932–1938 z města jedno z center německo-českého umění meziválečného Československa. V 10 kapitolách přináší pohled na výstavní, akviziční i vzdělávací činnost Sekce. Na 160 stranách se toto přibližuje v širších kulturních i společenských souvislostech a text je doplněn 157 reprodukcemi uměleckých děl, archivních dokumentů a také pohlednic a fotografií z ulic tehdejších Teplic. Muzejně-galerijní grafická úprava navozuje atmosféru časů minulých a snaží se upozornit na specifikum sbírek teplického muzea. Kniha odhaluje další neznámý pohled na teplickou historii a určitě se nabízí jako poutavý vánoční dárek.

Kniha vyšla za přispění Česko-německého fondu budoucnosti a Ministerstva kultury ČR.