Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
12.3.2014

Veřejná sbírka na obnovu objektu Libušín na Pustevnách

Dne 4. března 2014 byla spuštěna veřejná sbírka na obnovu vyhořelého objektu Libušín na Pustevnách. Jejím zřizovatelem je jeho správce – Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Rozsáhlý požár vypukl na jednom z nejznámějších a nejfotografovanějších objektů na Pustevnách – jídelně Libušín od známého architekta Dušana Jurkoviče po půlnoci z 2. na 3. března 2014 a škody jím způsobené se odhadují přibližně na 80 miliónů korun.

Aktuální informace o sbírce jsou průběžně zveřejňovány na těchto webových stránkách.

Informace o veřejné sbírce (135 kB)

Fotografie jsou z archívu VMP, termín zhotovení 10. a 11. 3. 2014, autor Jan Kolář.

24.–25. srpna 2019, Múzeum slovenskej dediny

25. září 2019, Národní památník II. světové války (Hrabyně 192)

10. září 2019, Slezské zemské muzeum – Müllerův dům

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás