Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
18.8.2017

25. výroční konference Network of European Museum Organisations (NEMO) na téma "Otevřená operace srdce – Hodnota muzejních sbírek"

9.–12. listopadu 2017, Gent, Belgie25. výroční konference NEMO na téma "Otevřená operace srdce – Hodnota muzejních sbírek" se uskuteční v Gentu v Belgii.

Sbírky tvoří srdce a základ muzeí. NEMO bude na konferenci otevřeně demonstrovat, jak muzea v dnešní době se svými sbírkami pracují. Zamýšlet se bude, např. nad tím jak muzea podporují "tlukot svého srdce" a jak jsou sbírky propojené s dalšími částmi muzejní práce, komunitami a společností.

Na tyto otázky se NEMO pokusí odpovědět společně s muzejními experty z celého světa, kteří budou prezentovat nejlepší nápady a příklady ze současného sběratelství. Diskutován bude také možný politický a společenský dopad muzeí na jejich prostředí v době digitální a rozmanité společnosti.

Členské instituce NEMO i jejich členové (např. členská muzea AMG) získají 20 % slevu (120 Euro) na registrační poplatek.
Registrační poplatek v plné výši činí 150 Euro, studenti po předložení studentské karty získají 50% slevu (75 Euro).

Více informací o konferenci naleznete na zde.

 

Zpět

NOVINKY A AKTUALITY

20. listopadu 2018, Národní muzeum – České muzeum hudby, Praha

22.–23. listopadu 2018, Dům U Kamenného zvonu

27. a 28. října 2018

Termín přihlášek je do 15. listopadu 2018

Call for paper

nahoru

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás