Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
5.2.2018

Konference CSTI 2018 / Premosťovanie disciplín a druhov dedičstva – efektívna ochrana dedičstva v 21. storočí

7.–9. března 2018

Slovenské národne múzeum a Slovenská technická univerzita organizuje konferenciu CSTI 2018 / Premosťovanie disciplín a druhov dedičstva – efektívna ochrana dedičstva v 21. storočí, ktorá sa uskutoční v dňoch 7.–9. marca 2018  v priestoroch Slovenského národného múzea – Výstavný pavilón Podhradie na Žižkovej ul. v Bratislave.

Cieľom konferencie CSTI 2018 je prezentovať progresívne metódy výskumu a prieskumu z rôznych oblastí a interdisciplinárne postupy pri ochrane dedičstva, posilniť interdisciplinárny prístup a výmenu poznatkov a skúseností pri ochrane tohto dedičstva.

Na konferencii budú prezentované príspevky z oblasti konzervačnej vedy, výskumu a praxe ochrany kultúrneho dedičstva. Okrem vedeckých príspevkov bude účastníkom konferencie ponúknutá aj možnosť účasti na odborných diskusiách, prehliadke posterov a prezentácií firiem ponúkajúcich produkty pre ochranu kultúrneho dedičstva. Predpokladá sa účasť významných zahraničných odborníkov, konzervačných vedcov, zameriavajúcich sa na ochranu materiálov a objektov dedičstva.

V prípade záujmu o pasívnu účasť na konferencii  posielajte vyplnenú prihlášku na e-mailovu adresu najneskôr do  28. februára 2018.

Bližšie informácie ku konferencii v prílohe, aj na webovej stránke.

Pozvánka (151 kB)
Přihláška (874 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás