Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
6.9.2018

Uměleckoprůmyslové museum v Praze získalo první místo v evropské ceně Modernizace roku 2017 v kategorii Renovace kulturního dědictví

Ve velké konkurenci projektů ze střední a východní Evropy získala rekonstrukce Uměleckoprůmyslového musea v Praze nejvyšší ocenění v kategorii Renovace kulturního dědictví polské ceny Modernizace roku 2017. Ředitelka muzea Helena Koenigsmarková je převzala v Královském hradě ve Varšavě v pátek 24. srpna 2018.

Společně s firmou Avers, která renovaci muzea na základě výběrového řízení prováděla, jsme měli velkou radost. Po ocenění v tuzemské soutěži Gloria Musaealis je to první ocenění naší práce na mezinárodním poli. Konkurence byla velká,“ řekla Helena Koenigsmarková.

Ocenění je určeno pro Uměleckoprůmyslové museum v Praze jako investora a zároveň pro firmu Avers, spol. s r. o., která ji podle návrhu Ing. Arch. Tomáše Šantavého provedla.

Evropská cena Modernizace roku, kterou pořádá polská Asociace pro ochranu národního hmotného dědictví, je největší tohoto druhu v Polsku a jedinou v Evropě. Už jednadvacet let oceňuje dobře promyšlené a provedené rekonstrukce, v posledních dvou letech jsou do původně národní soutěže přizvány i další země střední a východní Evropy. Cena se uděluje ve čtyřech kategoriích, kromě Renovace kulturního dědictví jsou to i kategorie Nová stavba, Renovace veřejného objektu a Renovace menší stavby.

Více o rekonstrukci historické budovy UPM v přiložené tiskové zprávě.

Registrace do 30. dubna 2019. Datum konání 11.–12. září 2019 v Praze

18.–21. června 2019

24. a 25. ledna 2019 v budově Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

9. ledna 2019, přednáškový sál Pavilonu Anthropos

20. listopadu 2018, Národní muzeum – České muzeum hudby, Praha

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás