Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
7.2.2019

Mezinárodní konference UNIVERSEUM

18.–21. června 2019

V roce 2019 se poprvé na půdě České republiky koná mezinárodní konference UNIVERSEUM, jejímž hlavním pořadatelem je Mendelovo muzeum Masarykovy univerzity ve spolupráci s Karlovou univerzitou a Univerzitou Komenského. Tato síť univerzitních muzeí, archivů, knihoven atd., založená v roce 2000, si klade za cíl péči o kulturně-akademické dědictví.

Rádi bychom Vás vyzvali k účasti na této akci v termínu 18.–21.6.2019, která nám nabízí jedinečnou možnost sdílení a výměny zkušeností s kolegy z celé Evropy. Přijďte s námi diskutovat na téma: Sítě univerzitních muzeí a sbírek k pochopení světa: formujeme příběhy vzdělanosti z historie, současnosti i pro budoucnost / University museums and collections as networks for understanding the world: shaping narratives of knowledge for the past, present, future.

Bližší informace naleznete na webu UNIVERSEUM a na konferenčním webu Masarykovy univerzity.

Prodloužení uzávěrky příjmu abstraktů do 8.2.2019.

Call for paper (111 kB)
Call for paper (41 kB)

Od 20. února do 10. června 2020

25. února 2020 v Národním archivu

31. marca – 02. apríla 2020

22.–23. dubna 2020 v konferenčním sále Moravské zemské knihovny

24.–25. srpna 2019, Múzeum slovenskej dediny

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás