Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
21.3.2019

Kolokvium na téma „Ukryté umění“

16. května – 17. května 2019, Muzeum města Ústí nad Labem

26. historické kolokvium pořádané k dějinám českoněmeckého obyvatelstva a česko-německých, respektive česko-rakouských vztahů v Ústí nad Labem.

V rámci kolokvia se pozornost zaměří jak na dílo a život uznávaných významných osobností výtvarného života 19. a 1.poloviny 20.století, tak i na život a díla méně známých regionálních osobností, které významným způsobem spoluvytvářely kulturní život své doby. Zajímají nás akademicky vzdělaní výtvarní umělci spolu s místními diletanty a amatéry, ale také například významní místní učitelé, redaktoři, architekti apod.

Call for paper (150 kB)

24.–25. srpna 2019, Múzeum slovenskej dediny

25. září 2019, Národní památník II. světové války (Hrabyně 192)

10. září 2019, Slezské zemské muzeum – Müllerův dům

23. září 2019, Arcidiecézní muzeum Kroměříž

24.–25. října 2019, přednáškový prostor Sušák Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás