Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
28.3.2019

Konference na téma "Textil v muzeu / Textilní ruční práce – zrcadlo ženského světa"

4.–5. června 2019, Technické muzeum v Brně

Konference Textil v muzeu se od svého počátku profiluje jako místo mezioborového setkávání pracovníků muzeí, galerií, památkových ústavů, vysokoškolských pracovišť, konzervátorských dílen a dalších odborníků věnujících se textilní problematice z nejrůznějších úhlů. Každoročně je stanoveno ústřední téma konference, k němuž pak zaznívají konferenční příspěvky.

V tomto roce je hlavní pozornost konference upřena na drobné textilní techniky z oblasti výšivky a krajky označované obvykle paušálně pojmem ruční práce.

Pozvánka (59 kB)
Přihláška (59 kB)

Termín pro podání přihlášky je do 31. května 2019

5. a 6. listopadu 2019, Praha

16. května – 17. května 2019, Muzeum města Ústí nad Labem

4.–6. dubna 2019

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás