Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
8.7.2019

II. ročník medzinárodnej konferencie Remeslo a kniha

31. marca – 02. apríla 2020, Slovenská národná knižnice na Námestí J. C. Hronského 1 v Martine

Pozvánka (1 MB)

Konferencia je primárne určená pre odborníkov a odbornú verejnosť. Vítaní sú aj študenti stredných a vysokých škôl z oblastí reštaurovania a konzervovania knižných dokumentov.

Na konferencii budú prezentované výsledky so zameraním na:
·         konzervátorské a reštaurátorské zásahy,
·         reverzibilitu verzus trvalé ošetrenie,
·         multidisciplinárnu spoluprácu,
·         výskum a nové technológie v oblasti reštaurovania a konzervovania,
·         problematiku sprístupňovania a využitia písomného kultúrneho dedičstva.

Svoj záujem o účasť na konferencii prosím potvrďte vyplnením online-prihlášky na adrese alebo zaslaním vyplnenej prihlášky v pdf formáte na kontaktnú adresu remesloakniha@snk.sk

Registrácia uchádzačov:
·         prezentujúci do 31. decembra 2019,
·         účastníci bez príspevku do 30. januára 2020

Ďalšie informácie o konferencii sú k dispozícii na webovej stránke instituce, otázky posielajte na adresu remesloakniha@snk.sk

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás