Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
8.7.2019

Akvizice egyptských starožitností

Ministerstvo kultury bylo informováno Velvyslanectvím egyptské arabské republiky, že egyptské orgány zaznamenaly nákup odcizených artefaktů některými zahraničními muzei do svých sbírek. Egyptské předměty byly opatřeny falešnými doklady o jejich vlastnictví.

Vzhledem k této skutečnosti by egyptské úřady velice ocenily, kdyby muzea každou akvizici egyptských předmětů dopředu konzultovala s Egyptským ministerstvem starožitností (Egyptian Ministry of Antiquities), aby bylo zajištěno, že do muzejních sbírek, expozic a výstav budou zařazeny pouze předměty nezpochybnitelné provenience.

Prosba o sdílení informace (299 kB)

12.–13. listopadu 2019, Národní technické muzeum

10. září 2019, 14|15 BAŤŮV INSTITUT, sál A

31. marca – 02. apríla 2020, Slovenská národná knižnice na Námestí J. C. Hronského 1 v Martine

Termín pro podání přihlášky je do 31. května 2019

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás