Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
8.7.2019

Akvizice egyptských starožitností

Ministerstvo kultury bylo informováno Velvyslanectvím egyptské arabské republiky, že egyptské orgány zaznamenaly nákup odcizených artefaktů některými zahraničními muzei do svých sbírek. Egyptské předměty byly opatřeny falešnými doklady o jejich vlastnictví.

Vzhledem k této skutečnosti by egyptské úřady velice ocenily, kdyby muzea každou akvizici egyptských předmětů dopředu konzultovala s Egyptským ministerstvem starožitností (Egyptian Ministry of Antiquities), aby bylo zajištěno, že do muzejních sbírek, expozic a výstav budou zařazeny pouze předměty nezpochybnitelné provenience.

Prosba o sdílení informace (299 kB)

24.–25. srpna 2019, Múzeum slovenskej dediny

25. září 2019, Národní památník II. světové války (Hrabyně 192)

10. září 2019, Slezské zemské muzeum – Müllerův dům

23. září 2019, Arcidiecézní muzeum Kroměříž

24.–25. října 2019, přednáškový prostor Sušák Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás