Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
8.7.2019

Akvizice egyptských starožitností

Ministerstvo kultury bylo informováno Velvyslanectvím egyptské arabské republiky, že egyptské orgány zaznamenaly nákup odcizených artefaktů některými zahraničními muzei do svých sbírek. Egyptské předměty byly opatřeny falešnými doklady o jejich vlastnictví.

Vzhledem k této skutečnosti by egyptské úřady velice ocenily, kdyby muzea každou akvizici egyptských předmětů dopředu konzultovala s Egyptským ministerstvem starožitností (Egyptian Ministry of Antiquities), aby bylo zajištěno, že do muzejních sbírek, expozic a výstav budou zařazeny pouze předměty nezpochybnitelné provenience.

Prosba o sdílení informace (299 kB)

Od 20. února do 10. června 2020

25. února 2020 v Národním archivu

31. marca – 02. apríla 2020

22.–23. dubna 2020 v konferenčním sále Moravské zemské knihovny

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás