Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
12.8.2019

Mezinárodní konference „Šílený hedvábník. Zika & Lída Ascher: Textil a móda"

9. a 10. září 2019

Uměleckoprůmyslové museum v Praze zve na dvoudenní mezinárodní konferenci Šílený hedvábník. Zika & Lída Ascher: Textil a móda", která se koná za osobní účasti Petra Aschera  a pod záštitou  J. E. Nicka Archera, velvyslance Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, a Evy Zažímalové, předsedkyně Akademie věd České republiky, ve dnech 9. a 10. září 2019.

Pozvání přijala řada odborníků především z Velké Británie, Francie, Spojených států amerických a České republiky. Přednášky budou rozděleny do sekcí věnovaných historii, umění, textilu, módě a současným studentským projektům. Pozornost se mimo jiné soustředí na problematiku emigrace a jejího přínosu pro společnost. 

Registrace a další informace, včetně programu naleznete na webových stránkách.

Dovolujeme si vám rovněž připomenout, že stejnojmenná výstava Šílený hedvábník. Zika & Lída Ascher: Textil a móda" je otevřena pouze do 15. září 2019 a nebude prodloužena.

 

Pozvánka (357 kB)

 

Zpět

NOVINKY A AKTUALITY

Od 20. února do 10. června 2020

25. února 2020 v Národním archivu

31. marca – 02. apríla 2020

22.–23. dubna 2020 v konferenčním sále Moravské zemské knihovny

nahoru

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás