Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
15.4.2020

Informace o odcizených předmětech z Peru

V rámci závazků vyplývajících z Úmluvy UNESCO o opatřeních k zákazu a zabránění nedovoleného dovozu, vývozu a převodu vlastnictví kulturních statků požádalo nótou Velvyslanectví republiky Peru MCL 05/20 ze  17. března t. r. o spolupráci při dohledání dvou archeologických artefaktů, které byly odcizeny z Regionálního muzea V Ice „AdolfoBermúdezJenkins“ se sídlem v Palpě v Peru dne 29. ledna 1992.

Přehled odcizených předmětů  (179 kB)
Dopis z MK ČR (48 kB)

Aktuální informace pro muzea a galerie

Ve dnech 12. října až 3. listopadu 2020 se zakazují návštěvy a prohlídky muzeí a galerií

Informace Ministerstva kultury pro muzea a galerie

6. října 2020 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

21. září 2020 od 14.00 hod., Brno, Pavilon Anthropos

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás