Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20.4.2020

Vila Löw-Beer hledá pamětníky Domova mládeže

V prostorách secesní vily na ulici Drobného 22 fungoval mezi lety 1954 až 2012 Domov mládeže. Za 58 let existence prošly jeho dveřmi stovky mladých slečen a chlapců. Podělte se i o své vzpomínky v probíhajícím výzkumu Vily Löw-Beer v Brně.

Výzkum začal v srpnu 2019. Zásadním zdrojem informací se stal orální výzkum. Domov mládeže sídlil ve vile bezmála šedesát let. Tato léta jsou naplněna mnohými osobními příběhy. Pokud jste ve vile bydleli a máte zájem podělit se o své vzpomínky, napište e-mail kurátorce a historičce Janě Černé: j.cerna@vila.mbrn.cz.

Tisková zpráva (37 kB)

Od 20. února do 10. června 2020

25. února 2020 v Národním archivu

31. marca – 02. apríla 2020

22.–23. dubna 2020 v konferenčním sále Moravské zemské knihovny

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás