Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20.4.2020

Vila Löw-Beer hledá pamětníky Domova mládeže

V prostorách secesní vily na ulici Drobného 22 fungoval mezi lety 1954 až 2012 Domov mládeže. Za 58 let existence prošly jeho dveřmi stovky mladých slečen a chlapců. Podělte se i o své vzpomínky v probíhajícím výzkumu Vily Löw-Beer v Brně.

Výzkum začal v srpnu 2019. Zásadním zdrojem informací se stal orální výzkum. Domov mládeže sídlil ve vile bezmála šedesát let. Tato léta jsou naplněna mnohými osobními příběhy. Pokud jste ve vile bydleli a máte zájem podělit se o své vzpomínky, napište e-mail kurátorce a historičce Janě Černé: j.cerna@vila.mbrn.cz.

Tisková zpráva (37 kB)

Aktuální informace pro muzea a galerie

Ve dnech 12. října až 3. listopadu 2020 se zakazují návštěvy a prohlídky muzeí a galerií

Informace Ministerstva kultury pro muzea a galerie

6. října 2020 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

21. září 2020 od 14.00 hod., Brno, Pavilon Anthropos

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás