Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20.4.2020

Vila Löw-Beer hledá pamětníky Domova mládeže

V prostorách secesní vily na ulici Drobného 22 fungoval mezi lety 1954 až 2012 Domov mládeže. Za 58 let existence prošly jeho dveřmi stovky mladých slečen a chlapců. Podělte se i o své vzpomínky v probíhajícím výzkumu Vily Löw-Beer v Brně.

Výzkum začal v srpnu 2019. Zásadním zdrojem informací se stal orální výzkum. Domov mládeže sídlil ve vile bezmála šedesát let. Tato léta jsou naplněna mnohými osobními příběhy. Pokud jste ve vile bydleli a máte zájem podělit se o své vzpomínky, napište e-mail kurátorce a historičce Janě Černé: j.cerna@vila.mbrn.cz.

Tisková zpráva (37 kB)

Náměty posílejte nejpozději do 27. listopadu 2023

Termín pro podání žádostí je do 31. března 2023

1.–3. listopad 2022 v Multifunkční kulturní centrum v Hlinsku

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás