Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
30.9.2020

Evropské dny konzervování-restaurování

5.–11. října 2020

Organizace E.C.C.O. i přes obtíže spojené s covid-19 letos vyhlásila Evropské dny konzervování-restaurování, které se uskuteční v termínu od 5.–11. října 2020.

Smyslem akce je zviditelnit profesi konzervátorů-restaurátorů pomocí různých akcí (dle doporučeného programu) a využít sociální média, webové stránky a další komunikační kanály k prezentaci významu péče o kulturní dědictví a samozřejmě též přímo Vaší činnosti. V případě Vašeho zájmu můžete sdílet informace přes uvedená média E.C.C.O.

Program (395 kB)

Termín přihlášek do 1. března 2021

Aktuální informace pro muzea a galerie

Ve dnech 12. října až 3. listopadu 2020 se zakazují návštěvy a prohlídky muzeí a galerií

Informace Ministerstva kultury pro muzea a galerie

6. října 2020 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

21. září 2020 od 14.00 hod., Brno, Pavilon Anthropos

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás