Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
20.5.2021

Mezinárodní sympozium ICOM v Praze

25.–27. srpna 2021

 

Muzejníci by si neměli plánovat dovolenou na konec srpna. Poslední srpnový týden se totiž uskuteční Mezinárodní sympozium ICOM v Praze (25.–27. 8. 2021), které předchází Generální konferenci ICOM (20.–28. 8. 2022).

Dovolujeme si všechny srdečně pozvat na Mezinárodní sympozium ICOM 2021, které představí témata Generální konference ICOM Praha 2022. Sympozium zároveň bude „generální zkouškou“ nového hybridního formátu konference, který propojí účast fyzickou s účastí online a umožní tak sdílet poznatky konference i těm, kteří kvůli omezením způsobeným pandemií COVID nebudou moci přijet osobně.

O hlavním tématu „Síla muzeí“ budeme diskutovat ve čtyřech panelech: Muzea a občanská společnost se zaměří na role muzeí v společenském rozvoji; Muzea a udržitelný rozvoj představí témata udržitelnosti jak té enviromentální, tak ekonomické; Muzea a leadership se zaměří na vůdčí role muzejníků jak uvnitř muzeí, tak směrem k veřejnosti; Muzea a nové technologie předloží otázky role a možnosti technologií ve všech oblastech muzejní práce.

Posledním důležitým tématem je Muzejní definice. Výsledky průzkumu k muzejní definici představí Mgr. Otakar Kirsch, Ph.D. a Mgr. Lucie Jagošová, DiS. z Ústavu archeologie a muzeologie FFMU. Panelu k muzejní definici se spolu s nimi zúčastní také Lauran Bonilla-Merchav (Kostarika) a Bruno Brulon (Brazílie), kteří stojí v čele pracovní skupiny ICOM, jejímž úkolem je právě sestavení nové definice muzea.

Více informací a podrobný program sympozia poskytne ČV ICOM v příštích týdnech a měsících. S veškerými dotazy se obracejte na sekretariát ČV ICOM na info@icom-czechia.cz.

 

Zpět

NOVINKY A AKTUALITY

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

21.–22. září 2021 v Táboře, termín pro podání přihlášky je do 30. července 2021

25.–27. srpna 2021

nahoru

Jak zjistit novinky z oblasti muzejnictví?

Chcete se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké zajímavé publikace v oboru právě vyšly, anebo jaké putovní výstavy nabízejí české muzejní instituce k zapůjčení? Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás