Asociace muzeí a galerií ČR - Dění v oboru
5.10.2021

Mezinárodní konference na téma „Max Dvořák a ochrana pamiatok (Z priležitosti 100. výročia úmrtia)"

online – MS Teams / 13. října 2021

Pamiatkový úrad Slovenskej republiky si dovoľuje pozvať Vás na medzinárodnú konferenciu Max Dvořák a ochrana pamiatok.

Max Dvořák (1874–1921), jedna z kľúčových osobností Viedenskej školy dejín umenia, pôsobil taktiež v disciplíne ochrany pamiatok a zanechal hlbokú stopu v jej dejinách. Účastníci medzinárodnej konferencie z príležitosti stého výročia Dvořákovho úmrtia sa zameriavajú na jeho zástoj pri ochrane pamiatok v širokom rámci teritórií býv. Habsburskej monarchie.

Informácie a prihlášky na účasť v konferencii: Tomáš Kowalski, e-mail: tomas.kowalski@pamiatky.gov.sk

Pozvánka a program (4 MB)

4. listopadu 2021 v Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

21.–22. září 2021 v Táboře, termín pro podání přihlášky je do 30. července 2021

25.–27. srpna 2021

Termín přihlášek do 1. března 2021

Jak zjistit nejaktuálnější novinky z oboru muzejnictví?

Chtěli byste se dozvědět, ve kterém muzeu nebo galerii hledají nové zaměstnance, jaké nové publikace v oboru právě vyšly anebo jaké putovní výstavy nabízejí muzea či galerie k zapůjčení? Navštivte naše Muzejní aktuality!

Muzejní aktuality Kontaktujte nás