8.7.2019

Židovské muzeum v Praze přijme zaměstnance na dvě pracovní pozice: "Kurátor textilu" a "Pracovník správy depozitáře sbírkových předmětů"

Kurátor textilu, HPP úvazek 1,0

Kompetenční předpoklady:
– VŠ magisterské v oborech dějiny umění, etnologie, muzeologie, technologie konzervování a restaurování nebo hebraistika, případně příbuzných,
– praxe v oblasti péče o historické textilie výhodou,
– prokazatelná znalost agendy zákona 122/2000 Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy,
– pracovní praxe nejméně 3 roky (pozice není vhodná pro čerstvé absolventy),
– schopnost samostatné odborné a vědecké práce včetně publikační,
– komunikativní osobnost, zároveň precizní, přesná, organizačně schopná,
– anglický jazyk B1 dle SERR.

Náplň práce:
Kurátor textilu zodpovídá za správu svěřené sbírky, zajišťuje průběžnou katalogizaci a vědecké zpracování sbírkového fondu a obsahovou přípravu stálých expozic, výstav, katalogů atd. Podílí se na evidenci a správě sbírkových předmětů v souladu s příslušnými právními předpisy o činnosti muzeí. Zajišťuje péči o sbírkové předměty, především jejich akvizici a de-akvizici, relevantní ochranu, restaurování a konzervaci. Poskytuje služby odborné veřejnosti, a to zejména formou přípravy výpůjček předmětů, přípravy, popř. poskytováním rešerší, a popularizuje výsledky své odborné činnosti.

Nabízíme:
– Zaměstnanecké benefity (stravenky, 6 týdnů dovolené)
– Příjemné pracovní prostředí v centru Prahy

Přihlášku s CV a motivačním dopisem zasílejte na e-mail: zamestnani@jewishmuseum.cz

Nástup: dohodou

-----------------------------------------------------

Pracovník správy depozitáře sbírkových předmětů na HPP, úvazek 1,0 (na dobu určitou 1 rok, s možností prodloužení na dobu neurčitou)

Popis pracovní pozice: Pracovník zodpovídá za správnost uložení sbírkových předmětů ŽMP zapsaných v CES v podsbírce judaika a za správnost evidence uložení sbírkových předmětů v depozitářích. Aktivně se podílí na pravidelné inventarizaci sbírkových fondů ŽMP dle zák. 122/2000 Sb. Zodpovídá za vedení evidence sbírkových předmětů vydaných z depozitáře a zajišťuje pohyb (včetně přepravy) sbírkových předmětů mimo depozitář. Zodpovídá za dodržování podmínek depozitárního režimu. Průběžně dohlíží na uložení sbírek a vyhodnocuje rizika jejich zabezpečení proti škodám a zcizení. Střídavě zajišťuje pracovní pohotovost pro depozitární provozy v době víkendů a státních svátků.

Požadavky na uchazeče:
– SŠ humanitního nebo technického směru ukončená maturitou, VŠ (Bc.) nebo VOŠ výhodou
– Dobrá uživatelská znalost MS Office, další specifické zkušenosti v oblasti práce s PC výhodou
– Žádáme o doložení trestní a finanční bezúhonnosti
– Řidičský průkaz sk. B – aktivní a spolehlivý řidič
– Výborný zdravotní stav – fyzicky náročná práce (manipulace s břemeny nad 25 kg), odolnost proti stresu
– Spolehlivost, pečlivost, systematičnost, komunikativnost, schopnost práce samostatně i v týmu
– Zkušenost na podobné pozici velkou výhodou

Uchazeči dodají:
– CV s kontakty na osoby, které mohou podat doporučení, případně písemné reference
– Kopie dokladu o ukončeném vzdělání
– Výpis z Rejstříku trestů (ne starší než 1 měsíc)