16.9.2019

Židovské muzeum v Praze hledá kolegu na pozici „kurátor textilu"

Kurátor textilu, HPP úvazek 1,0

Kompetenční předpoklady:

–       VŠ magisterské v oborech dějiny umění, etnologie, muzeologie, technologie konzervování a restaurování nebo hebraistika, případně příbuzných
–       praxe v oblasti péče o historické textilie výhodou
–       prokazatelná znalost agendy zákona 122/2000 Sb. o ochraně sbírek muzejní povahy
–       pracovní praxe nejméně 3 roky (pozice není vhodná pro čerstvé absolventy)
–       schopnost samostatné odborné a vědecké práce včetně publikační
–       komunikativní osobnost, zároveň precizní, přesná, organizačně schopná
–       anglický jazyk B1 dle SERR

Náplň práce:
Kurátor textilu zodpovídá za správu svěřené sbírky, zajišťuje průběžnou katalogizaci a vědecké zpracování sbírkového fondu a obsahovou přípravu stálých expozic, výstav, katalogů atd. Podílí se na evidenci a správě sbírkových předmětů v souladu s příslušnými právními předpisy o činnosti muzeí. Zajišťuje péči o sbírkové předměty, především jejich akvizici a de-akvizici, relevantní ochranu, restaurování a konzervaci. Poskytuje služby odborné veřejnosti, a to zejména formou přípravy výpůjček předmětů, přípravy, popř. poskytováním rešerší, a popularizuje výsledky své odborné činnosti.

Nabízíme:
–       Zaměstnanecké benefity (stravenky, 6 týdnů dovolené)
–       Příjemné pracovní prostředí v centru Prahy

Přihlášku s CV a motivačním dopisem zasílejte na e-mail: zamestnani@jewishmuseum.cz.

Nástup: dohodou