16.10.2019

Národní muzeum – Historické muzeum vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pozice

Konzervátor a restaurátor kovů v oddělení péče o sbírky

Národní muzeum, Václavské náměstí 1700/68, 110 00 Praha 1 – Nové Město

Konzervátor a restaurátor kovů

Místo výkonu práce: Národní muzeum – Ústřední depozitář II, Prokopa Holého 78, 41155 Terezín

Nástup: od 1. 12. 2019 nebo dle dohody

Požadavky pro výkon práce:
- vzdělání se zaměřením na restaurování/konzervování umělecko-řemeslných děl z kovů,
- VOŠ/VŠ v oboru konzervování a restaurování výhodou,
- znalost zásad ošetřování a uchovávání sbírkových předmětů,
- samostatnost, pečlivost, zodpovědnost,
- trestní bezúhonnost.

Upřesňující informace:

Pracovní náplň:
- odborné restaurování primárně archeologických sbírkových předmětů z kovů a mincí,
- zpracovávání komplexních restaurátorských zpráv,
- spolupráce na dohledu fyzického stavu sbírkových předmětů (tvorba condition reportů, řešení vhodného uložení předmětů, balení před transportem, příprava expozic a instalace předmětů).

Nabízíme:
- pracovní úvazek 0,5,
- pracovní poměr na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou po prvním roce,
- zázemí významné kulturní instituce se sídlem v centru Prahy,
- možnost dalšího odborného růstu, možnost participace v oblasti vědy a výzkumu (DKRVO, IG),
- dobrý pracovní kolektiv a příjemné pracovní prostředí, plně vybavené restaurátorské pracoviště,
- možnost ovlivnit správu a péči o sbírky Národního muzea v budoucím období.

Odměňování: Podle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

Termín pro podání přihlášky: 15. 11. 2019

Přihlášky zasílejte na e-mail: personalni@nm.cz, zprávu označte v předmětu "výběrové řízení – konzervátor kovů".

Neúplné přihlášky budou vyřazeny.

Způsob zpracování přihlášky:
Profesní životopis
Doklady dosavadních restaurátorských prací (např. restaurátorské zprávy, portfolio, …)

Kontaktní osoba: Ing. Petra Korandová, vedoucí oddělení péče o sbírky, e-mail: petra_korandova@nm.cz

Místo bude obsazeno výběrem z uchazečů. Vybraní uchazeči budou pozváni k osobnímu pohovoru. Zaměstnavatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z přihlášených uchazečů a výběrové řízení zrušit. Odesláním životopisu udělujete Národnímu muzeu souhlas ve smyslu zákona č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů (Nařízení EU č. 2016/679), ke shromažďování, zpracovávání a uchovávání Vašich osobních údajů pro účely výběrového řízení na toto či jiné vhodné pracovní místo, a to maximálně v délce jednoho roku. Svůj souhlas můžete písemnou formou kdykoli odvolat.