27.10.2020

Muzeum regionu Boskovicka hledá historika/kurátora sbírek

Termín přihlášek je do 8. prosince 2020

Pracovní náplň:
- péče o sbírky (nové akvizice, zpracování stávajícího fondu, inventarizace, fotodokumentace sbírek)
- příprava a realizace výstav (tvorba libreta, scénáře, příprava textových a obrazových podkladů, instalace)
- spolupráce na tvorbě a realizaci doprovodných akcí a programů pro veřejnost
- odborná činnost (zejména přednášky, publikační činnost)
- archivní výzkum, terénní výzkum v rámci regionu Boskovicka (okr. Blansko)
- spolupráce při dalších aktivitách a projektech muzea

Požadavky:
- ukončené vysokoškolské vzdělání v oboru historie
- uživatelská znalost PC (MS Word, MS Excel, Outlook, Powerpoint)
- znalost anglického nebo německého jazyka na komunikativní úrovni
- pečlivost, schopnost samostatné i týmové činnosti
- dobré komunikační a organizační schopnosti
- manuální zručnost
- občanská a morální bezúhonnost
- schopnost kultivovaného vystupování na veřejnosti a písemného projevu

Výhodou:
- uživatelská znalost PC – Bach, CES
- praxe v oblasti muzejnictví a správy sbírek
- řidičský průkaz sk. B – aktivní řidič
- publikační a ediční činnost, zkušenosti s realizací výstav

Nabízíme:
- pracovní poměr v rozsahu 1,0 úvazku
- úvazek na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení
- mzdové ohodnocení dle platných tarifů, 11 platová třída (platový stupeň dle započitatelné praxe, možnost osobního ohodnocení)
- zázemí stabilní příspěvkové organizace
- prostor pro seberealizaci, možnost dalšího vzdělávání a odborný růst
- pružnou pracovní dobu
- 5 týdnů dovolené
- příspěvek na stravování

Přihláška musí obsahovat:
- jméno, příjmení, titul
- datum a místo narození
- místo trvalého pobytu
- telefonický a elektronický kontakt
- datum a podpis přihlášky

Součástí přihlášky musí být:
- motivační dopis
- doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání
- strukturovaný profesní životopis s důrazem na dosavadní zaměstnání, znalosti a dovednosti
- návrh námětu výstavy se vztahem k regionu, kterou byste chtěli realizovat (téma, způsob prezentace, odhad časového a finančního rozvržení – max. 2 normostrany)

Další informace:
Nástup 1. ledna 2021 (nebo později dle dohody).

Místo výkonu práce:
Boskovice – sídlo zaměstnavatele a pobočky zaměstnavatele (Hraběcí rezidence na Hradní 1, Židovský obecní dům na Bílkova 7, Synagoga maior na ul. A.Trapla a Expozice historických zemědělských strojů na nám. 9. května).

Písemné přihlášky zasílejte na adresu:
Muzeum regionu Boskovická, p.o., Hradní 642/1, 680 01 Boskovice, na obálku napište „VŘ - HISTORIK" nebo e-mailem (včetně scanů požadovaných dokumentů) na adresu muzeum@muzeum-boskovicka.cz, do předmětu zprávy napište „VŘ - HISTORIK". Písemné materiály poskytnuté k výběrovému řízení nebudou vráceny.

Bližší informace k pracovní pozici podá:
PhDr. Roman Malach, Ph.D., ředitel muzea (tel.: 734 392 418, mail: malach@muzeum-boskovicka.cz).

Zaměstnavatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z uchazečů nebo toto výběrové řízení zrušit kdykoliv v jeho průběhu. Zasláním přihlášky dávají uchazeči souhlas se zpracováním osobních údajů a uložením dokumentů po dobu nutnou dle zákona o archivnictví.

Přihlášky doručte nejpozději do 8. prosince 2020 do 12 hodin. Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru.