5.11.2020

Muzeum Novojičínska vyhlašuje výběrové řízení na pozici „edukátor v kultuře"

Termín přihlášek je do 13. listopadu 2020

pracoviště Muzeum nákladních automobilů v Kopřivnici

Požadavky:
•   středoškolské, popř. vysokoškolské vzdělání (vhodné např. pedagogické obory, studijní obory blízké muzejnictví, historii apod.) - potřebná znalost v oblasti pedagogiky, muzeologie a muzejní pedagogiky
•   praxe v oboru a zkušenosti s práci v dětmi výhodou
•   dobré komunikační a koordinační schopnosti a dovednosti
•   příjemné vystupování a projev
•   dobrá orientace ve způsobech interpretace a prezentace daného tématu
•   tvůrčí dovednost
•   znalost práce s PC (MS Office, Word, Excel, internet)
•   Znalost světového jazyka – vhodná úroveň B2 AJ (další jazyk výhodou)
•   všeobecný přehled (znalost Kopřivnice a historie města a značky Tatra výhodou)
•   schopnost samostatné i týmové práce
•   časová flexibilita
•   pečlivost, pracovní nasazení, vstřícnost a ochota se sebevzdělávat a učit se novému
•   průvodcovské zkušenosti výhodou
•   řidičský průkaz B výhodou

Náplň práce:
•   Tvorba vzdělávacích programů  v oblasti kulturního dědictví pro jednotlivé cílové skupiny.
•   edukační koncepce muzea a jeho vzdělávacích a doprovodných programů;
•   Instruktáž průvodců, provádění objednaných skupin;
•   Výpomoc kurátorovi, podílí se na na správě sbírkových předmětů,  přepisy a digitalizace archivních materiálů apod.;
•   Příprava výstav  a akcí, pomoc při obměně expozice, odborná publikační činnost;
•   Dozor v expozici, poradenská činnost návštěvníkům.

Předpokládaný nástup:
1. 1. 2021 – 1. 2. 2021 (dle dohody)

Místo výkonu práce:
Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace Nový Jičín
pobočka Muzeum nákladních automobilů v Kopřivnici

Platové poměry:
Podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě

Email pro elektronické zasílání přihlášek:
sekretariat@muzeumnj.cz
(Předmět: Výběrové řízení – Edukátor v kultuře)
Písemnou žádost včetně všech povinných součástí přihlášky lze zaslat rovněž na adresu: Muzeum Novojičínska, příspěvková organizace, 28. října 51/12, 741 01 Nový Jičín

Součástí přihlášky musí být:
Strukturovaný životopis s uvedením vzdělání, zkušeností a praxe
Kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání
Motivační dopis s návrhem pracovního listu na téma nákladní automobil Tatra pro děti  4.–5. třída

Termín podání přihlášky: pátek 13. listopadu 2020, do 9.00 hod.

Zájemci budou následně informováni o případném termínu osobního pohovoru. Výběrové řízení se bude řídit zásadami ochrany osobních údajů GDPR.