11.3.2021

Slezské zemské muzeum vyhlášuje výběrového řízení na pozici „kurátor pro Arboretum Nový Dvůr"

Termín přihlášek je do 31. března 2021

Požadavky pro uchazeče na místo kurátora AND:
-        státní občanství ČR
-        VŠ vzdělání zahradnického nebo přírodovědného směru (botanika, ochrana přírody)
-        nutná znalost oboru dendrologie (v širších souvislostech)
-        velmi dobré organizační, komunikační a řídící schopnosti
-        velmi dobrá práce na PC
-        pečlivost, samostatnost a časová flexibilita
-        znalost angličtiny výhodou
-        orientace ve fungování botanických zahrad výhodou
-        řidičský průkaz skupiny B

Charakteristika vykonávané činnosti:
-        kompletní administrativní chod botanického úseku, včetně pěstební plochy (evidence pěstovaných taxonů, příprava jmenovek, objednání pěstebních materiálů, nářadí apod.)
-        příprava, sběr a publikace Indexu Seminum
-        kompletní správa dendrologické expozice (údržba, obnova, výsadba, evidence)
-        kompletní správa pěstební plochy (zajištění od výsevu, množení až po výsadbu v dendrologické expozici, včetně ochrany rostlin)
-        konzultační a poradenská činnost s laickou veřejností
-        obnova cedulek v parkové expozici
-        podílení se na akcích a činnostech souvisejících s chodem Slezského zemského muzea

Povinné přílohy přihlášky:
-        profesní životopis
-        kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
-        motivační dopis
-        písemný souhlas se zpracováním, uchováním a poskytnutím osobních údajů třetím osobám pro účely výběrového řízení ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, v platném znění

Platové podmínky:
-        11. platová třída (22 980–33 790 Kč dle praxe), po zapracování možnost odměny dle dosažených pracovních výsledků

Nástup možný ihned, popř. dle dohody

Přihlášky zasílejte poštou v zalepené obálce, s uvedením zpětné adresy, s označením na obálce „Výběrové řízení – Kurátor pro AND“ nejpozději do 31. března 2021 na adresu Slezské zemské muzeum, Nádražní okru 31, 746 01 Opava, nebo na emailovou adresu: szm@szm.cz.