8.4.2021

Oblastní galerie Liberec vyhlašuje výběrové řízení na pozici „kurátor/ka v odborném oddělení OGL"

Termín přihlášek je do 25. dubna 2021

Místo výkonu práce:
Oblastní galerie Liberec, Masarykova 723/14, Liberec

Nástup:
dle dohody

Požadavky na výkon práce:
• vysokoškolské vzdělání v magisterském programu v oboru dějin výtvarného umění, nebo v dalších příbuzných oborech;
• znalost zákona č. 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy a vyhlášky č. 275/2000 Sb. a oborových standardů, popřípadě předchozí praxe v oblasti muzeí, galerií nebo památkové péče výhodou;
• schopnost samostatné vědecké, výzkumné a další odborné práce, zejména samostatné tvorby nebo produkce výstavních projektů;
• samostatnost, flexibilita a iniciativní přístup k práci;
• komunikační schopnosti, schopnost vyjadřování slovem i písmem;
• systematičnost, preciznost a organizační schopnosti;
• uživatelská znalost PC (Word, Excel), zkušenost s evidenčními programy pro správu sbírek výhodou
• vynikající znalost anglického a německého jazyka, ostatní jazykové znalosti výhodou,
• trestní bezúhonnost.

Nabízíme:
• pracovní úvazek 1,0;
• pracovní poměr na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení;
• zajímavou a různorodou odbornou práci ve sbírkotvorné organizaci (odborná správa svěřené části sbírky muzejní povahy z oboru výtvarného umění, podíl na vědecko-výzkumných projektech, tvorba výstav a odborných katalogů);
• stabilitu příspěvkové organizace;
• zázemí významné kulturní instituce se sídlem v centru Liberce;
• 5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna, možnost home office, stravenky.

Odměňování:
Odměňování dle zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, a podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě.

Termín pro podání přihlášky:
25. dubna 2021, poté budou vybraní uchazeči pozváni na pohovor.

Přihlášky zasílejte na e-mail: dagmar.fialova@ogl.cz, zprávu označte jako „Kurátor“. Neúplné přihlášky budou vyřazeny.

Způsob zpracování přihlášky:
Motivační dopis.
Reflexe činnosti organizace s přihlédnutím k oblastem, které by chtěl uchazeč rozvíjet.
Strukturovaný životopis s přehledem odborné a publikační činnosti.

Kontaktní osoba: Mgr. Pavel Hlubuček, MBA, ředitel OGL, e-mail: pavel.hlubucek@ogl.cz.

Místo bude obsazeno výběrem z uchazečů.

Zaměstnavatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného z přihlášených uchazečů a výběrové řízení zrušit.

Odesláním životopisu udělujete Oblastní galerii Liberec, příspěvkové organizaci souhlas ve smyslu zákona č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů (Nařízení EU č. 2016/679), ke shromažďování, zpracovávání a uchovávání Vašich osobních údajů pro účely výběrového řízení na toto či jiné vhodné pracovní místo, a to maximálně v délce jednoho roku. Svůj souhlas můžete písemnou formou kdykoli odvolat.