28.6.2021

Muzeum Šumavy Sušice hledá kurátora sbírek

Termín podání přihlášky je do 15. července 2021

Muzeum Šumavy Sušice, příspěvková organizace

hledá do svého týmu kurátora sbírek

Náplň práce:
Správa svěřené sbírky nebo mobiliárního fondu:
-          Utváří a spravuje sbírku, samostatně zpracovává a provádí odborné práce při vedení evidence a dokumentace zejména fondů dokumentační a sbírkové fotografie, dokumentace terénních průzkumů a vědeckých výzkumů včetně jejich systémového třídění a tvorby. Sleduje a vyhodnocuje jejich technický stav.
-          Pořizuje ucelené soubory evidenčních a dokumentačních záznamů ke sbírkovým předmětům, průběžně je aktualizuje, provádí katalogizaci, inventarizaci, evidenci dokumentačních a digitálních podkladů. Aplikuje v praxi nové metody a poznatky v rámci technologických vylepšení v systému fotoarchivu.
-          Převádí do elektronické podoby (digitalizuje) fotodokumentaci muzea a dále ji zpracovává v systému Bach – Pro Muzeum.
-          Spolupracuje s dalšími útvary a odděleními Muzea Šumavy Sušice, p. o., koordinuje a řídí práci jím podřízených kurátorů sbírek.
-          Výsledky své odborné práce aplikuje prostřednictvím samostatné nebo týmové přípravy muzejních výstav, programů a publikací nebo instalací zpřístupněných památkových objektů. Aktivně se účastní odborných seminářů a konferencí.
-          Řídí se ustanoveními předpisů vztahujících se ke správě sbírek – zákon č. 122/2000 Sb. a vyhláška č. 275/2000 Sb., zákon č. 71/1994 Sb. ve znění pozdějších novelizací, Badatelským řádem Muzea Šumavy a Režimem zacházení se sbírkovým fondem.

Požadavky:
Vysokoškolské vzdělání v oboru historie, umění, muzejnictví
Schopnosti organizační a týmové práce
Práce s informačními technologiemi
Samostatnost, spolehlivost, flexibilita
Znalost angličtiny, němčiny výhodou
Aktivní řidič výhodou
Finanční ohodnocení dle přílohy č. 1 NV č. 341/2017 Sb. v platném znění, zařazení dle katalogu prací 2.04.05

Nabízíme: Zajímavou práci v tvůrčím kolektivu.

Obsah přihlášky:
Strukturovaný životopis
Přehled dosavadní praxe
Doklad o dosaženém vzdělání

Termín podání přihlášky: 15. července 2021

Nabídky posílejte na adresu: Muzeum Šumavy Sušice p. o., Náměstí Svobody 40, 342 01 Sušice

nebo emailem: muzeum.sumavy@tiscali.cz

NOVINKY A AKTUALITY

nahoru