16.7.2021

Národní galerie v Praze hledá kolegu na pozici „dokumentátor/ka sbírky moderního a současného umění"

Termín přihlášek je do 31. července 2021

Popis pracovní pozice:
·        Administrativní činnosti spojené s fondem Sbírky moderního a současného umění
·        Zajištění agendy zápůjček (vč. podkladů pro zápůjční smlouvy) a výměny exponátů v expozicích
·        Evidence a dokumentace sbírky - práce s lokačními a vědeckými kartami děl
·        Zpracování revizí sbírkového fondu (revizní protokoly, razítkování vědeckých karet)
·        Spolupráce na výstavních projektech sbírky
·        Evidence a aktualizace záznamů o sbírkovém fondu ve sbírkové databázi

Požadujeme:
·        VŠ vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání (v oboru souvisejícím s muzejnictvím výhodou)
·        Praxe na obdobné pozici výhodou
·        Znalost práce s PC (Outlook, Word, Excel, PowerPoint), základy pořizování a zpracování fotografií
·        Dobrá znalost českého jazyka
·        Znalost anglického jazyka na komunikační úrovni
·        Dobré organizační schopnosti, spolehlivost a pečlivost
·        Trestní bezúhonnost

Výhodou:
·        Znalost programu BACH či jiného databázového programu
·        Znalost muzejních standardů (administrativa zápůjček apod.)
·        Znalost způsobu manipulace s uměleckými předměty

Nabízíme:
·        Zajímavou a stabilní práci v prestižní kulturní instituci
·        Dynamické pracovní prostředí
·        Benefity: 5 týdnů dovolené, 6 dnů sick days, stravenky, MultiSport, jazykové kurzy, příspěvek na penzijní připojištění, volný vstup na výstavy NGP
·        Plný pracovní úvazek
·        Pracovní smlouvu na dobu určitou – zástup za mateřskou dovolenou
·        Nástup možný od 1. 9. 2021 nebo dohodou

V případě zájmu zašlete svůj motivační dopis a životopis do 31. července 2021 na hr@ngprague.cz.

Účastník výběrového řízení souhlasí, aby jeho osobní data poskytnutá zadavateli byla interně použita pro účely výběrového řízení na výše uvedenou pozici, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.