16.7.2021

Muzeum Kroměřížska hledá vhodného kandidáta na pozici „etnolog/etnoložka"

Termín přihlášek je do 9. srpna 2021

Místo výkonu práce:
·        Muzeum v přírodě Rymice

Popis pracovní pozice:
·        péče o etnografickou podsbírku a podsbírku historického skla (akvizice, zpracovávaní stávajícího fondu, inventarizace)
·        práce s kulturními památkami, expozičními objekty v muzeu v přírodě
·        příprava a realizace výstav a expozic (tvorba scénáře, příprava textových a obrazových podkladů, instalace)
·        odborná činnost (účast na konferencích, přednáškách, publikační činnost)
·        spolupráce při tvorbě a realizaci doprovodných akcí a programů pro školy a veřejnost
·        terénní výzkumy v rámci regionu Holešovsko a Kroměřížsko

Požadujeme:
·        vysokoškolské vzdělání v oboru etnologie/příbuzné obory
·        dobré organizační schopnosti
·        etický i profesionální přístup, pečlivost a zodpovědnost, samostatnost, systematičnost, schopnost týmové spolupráce, iniciativní přístup k řešení úkolů
·        dobrou znalost práce na PC (především MS Office)
·        znalost anglického jazyka na komunikační úrovni, případně dalšího jazyka výhodou
·        trestní bezúhonnost

Výhodou:
·        znalost právních předpisů a metodických pokynů Ministerstva kultury ve vztahu k ochraně sbírek muzejní povahy
·        zájem o tradiční lidovou kulturu, kulturní dědictví, lidové stavitelství, folklor a folklorismus
·        praxe v oboru

Nabízíme:
·        práci na plný úvazek na dobu určitou jako zástup za MD
·        platovou třídu 10
·        zajímavou práci v kulturní instituci
·        benefity: pět týdnů dovolené, tři dny sick days, stravenky

Nástup možný od 1. září 2021.

V případě zájmu pošlete svůj motivační dopis a životopis do 9. srpna 2021
na e-mail knapkova@muzeum-km.cz nebo poštou na adresu
Muzeum Kroměřížska, p. o., Ing. Věra Knapková, BA, Velké nám. 38/21, 767 01 Kroměříž.

Účastník výběrového řízení souhlasí, aby jeho osobní data poskytnutá zadavateli byla interně použita pro účely výběrového řízení na výše uvedenou pozici, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.

NOVINKY A AKTUALITY

nahoru