22.7.2009

Muzejní noc Muzea Novojičínska

22. května 2009

Dobrý den,

Muzejní noc Muzea Novojičínska se nesla v hasičském duchu, protože v letošním roce slaví novojičínští hasiči 40 let založení profesionální jednotky. U této příležitosti byla uspořádána i výstava "Hasiči včera a dnes okresu Nový Jičín", na kterou muzejní noc navázala. Muzeum Novojičínska připravilo Muzejní noc nazvanou „Mezi námi hasiči“ ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje, územním odborem Nový Jičín. Akce proběhla v pátek 22. května 2009 od 18.00 hodin do 23. hodin v areálu Žerotínského zámku v Novém Jičíně. Na programu byly ukázky zásahové techniky a činnosti hasičů a také soutěže s hasičskou tématikou pro děti i dospělé. Zpřístupněny byly návštěvníkům zdarma i stálé expozice a výstavy Muzea Novojičínska. I když počasí nepřálo (ztrhla se průtrž mračen) zavítalo na novojičínskou muzejní noc 200 návštěvníků.

Renáta Jašková
Muzeum Novojičínska,