17.8.2009

Sedlčanská muzejní noc

22. května 2009

Základní umělecká škola Sedlčany ve spolupráci s městským muzeem pořádala v pátek 22. května netradiční prohlídku muzea v uměleckém duchu v rámci celostátního projektu „Festival muzejních nocí 2009“. Do projektu se zapojily všechny obory ZUŠ a sedlčanský divadelní spolek „Našlose“, které v jednotlivých prostorách muzejní expozice vystoupily. Návštěvníci tak měli jedinečnou možnost zhlédnout oživlou muzejní expozici od nejstarší po nejnovější historická období. „Sedlčanská muzejní noc“ byla rozdělena na dopolední prohlídky pro školy a odpolední prohlídky pro veřejnost. První ročník sedlčanské muzejní noci navštívilo během dopoledne 170 žáků a studentů z místních základních škol a gymnázia. Odpoledních prohlídek, které začaly v 17.00 hodin se zúčastnilo celkem 250 návštěvníků.

22. května 2009