Asociace muzeí a galerií ČR - Gloria Musaealis
26.4.2017

Slavnostní ceremoniál jubilejního XV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2016

17. května 2017, Betlémská kaple

Slavnostní vyhlášení výsledků jubilejního XV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2016 proběhne ve středu 17. května 2017 od 16.30 hodin v Betlémské kapli v Praze.

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis vstoupila v roce 2016 do jubilejního XV. ročníku, do kterého se přihlásilo celkem 51 muzeí a galerií z celé České republiky s 81 soutěžními projekty.

Soutěž je vyhlašována ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku.

V rámci soutěže může jeden z projektů získat Cenu Českého výboru ICOM – ta je udělovaná projektům, které významně přispěly k mezinárodní spolupráci, rozvoji edukační činnosti muzeí či zpřístupnění kulturního dědictví handicapovaným občanům.

Čestný výbor soutěže navrhl vyhlašovatelům udělení zvláštní ceny jednomu z projektů.

Od roku 2015 mají navíc muzejní instituce možnost získat ocenění od svých návštěvníků, kteří se do hodnocení muzeí a galerií mohou zapojit prostřednictvím soutěže Muzeum roku na portálu do-muzea.cz.

Během slavnostního ceremoniálu budou vyhlášeny výsledky II. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku – bude odhaleno pořadí institucí na prvních třech místech a z návštěvníků, kteří se aktivně zapojili do hodnocení muzeí a galerií prostřednictvím portálu, budou vylosováni tři výherci, jež obdrží hodnotné ceny.

Výroční zpráva – katalog, který zahrnuje všechny projekty přihlášené do soutěže, bude dostupná od 18. května 2017 na sekretariátu soutěže a získají ji také účastníci slavnostního vyhlášení.

Plakát (378 kB)

XV. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2016 (646 kB)
Novinky slavnostního ceremoniálu jubilejního XV. ročníku (629 kB)
Nominace XV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2016 (117 kB)

II. ročník návštěvnické soutěže Muzeum roku (115 kB)

Vyhlašovatelé soutěže:

Ministerstvo kultury ČR
Asociace muzeí a galerií ČR, z. s.
Český výbor ICOM, z. s.

Partneři slavnostního vyhlášení XV. ročníku:
České vysoké učení technické v Praze
Hlavní město Praha
Agentura CzechTourismKudyznudy
AV MEDIA, a. s.
Three Brothers Production

Mediální partneři akce:
Český rozhlas Dvojka
Český rozhlas Vltava
PROPAMÁTKY

Záštity poskytli:
rektor Českého vysokého učení technického v Praze Petr Konvalinka
primátorka Hlavního města Prahy Adriana Krnáčová

Přehled přihlášených projektů

Přihlášky do 22. ročníku je možné podávat do 28. února 2024

Uzávěrka přihlášek je 28. února 2024

Jak se přihlásit do soutěže?

Chcete přihlásit zajímavý projekt do Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a nevíte si rady s vyplněním příslušných formulářů? Nabízíme pomoc při jejich zpracování i vytipování vhodných počinů. Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!