Asociace muzeí a galerií ČR - Gloria Musaealis
16.6.2021

Národní soutěž muzeí Gloria musaealis – NOMINACE

Slavnostní vyhlášení výsledků XIX. ročníku soutěže proběhne 17. června 2021 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu.

Stream ceremoniálu můžete v reálném čase sledovat na Youtube kanálu a Facebooku AMG!

Nominace:
Muzejní výstava roku 2020 (video)
Muzejní publikace roku 2020 (video)
Muzejní počin roku 2020 (video)

V roce 2020 XIX. ročník soutěže společně vyhlásily Ministerstvo kultury, Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Český výbor ICOM, z. s.
Pandemické krizi navzdory se ho zúčastnilo 56 muzeí a galerií s celkem 98 projekty, což je druhý nejvyšší počet v historii soutěže.
Nejsilnější kategorií se stala Muzejní výstava roku 2020 (40 projektů), následovaná kategoriemi Muzejní publikace roku 2020 (33 projektů) a Muzejní počin roku 2020 (25 projektů).
Podrobné informace o všech soutěžních projektech, vč. doprovodné dokumentace jsou k dispozici na webových stránkách gloriamusaealis.cz.

Akce se koná pod záštitou radní hl. m. Prahy pro oblast kultury, památkové péče, výstavnictví a cestovního ruchu Hany Třeštíkové.

Partneryslavnostního vyhlášení jsou Obecní dům, a. s., Národní muzeum, Hlavní město Praha, Český rozhlas, AV Media, a. s., a Three Brothers Production.
Hlavním mediálním partnerem ceremoniálu se již potřetí stala Česká televize.
Mediálními partnery akce jsou opět i Český rozhlas Dvojka a internetový portál a časopis PROPAMÁTKY.
Stream a záznam ceremoniálu bude zajišťovat AV MEDIA EVENTS, a. s.
Ve spolupráci s agenturou CzechTourism byly připraveny soupisy oceněných projektů, které jsou k dispozici na webu soutěže a také na portálu kudyznudy.cz.

ČT podporuje Ceny Gloria musaealis za rok 2020!

Více informací na http://www.gloriamusaealis.cz

Jubilejní XX. ročník – výzva k účasti

Záznam ceremoniálu a fotogalerie

17. června 2021 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze

Vyhlášení výsledků proběhne dne 17. června 2021 od 14.00 hodin ve Smetanově síni Obecního domu

Jak se přihlásit do soutěže?

Chcete přihlásit zajímavý projekt do Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a nevíte si rady s vyplněním příslušných formulářů? Nabízíme pomoc při jejich zpracování i vytipování vhodných počinů. Prostudujte si naše webové stránky a neváhejte nás kontaktovat!