Návštěvnická soutěž Muzeum rokuSoutěž Muzeum roku probíhá od 25. května 2023 v nové podobě na portálu Kudyznudy.cz.

Hlasování o titul Muzeum roku 2023 bude ukončeno 31. března 2024.


Soutěž Muzeum roku se zaměřuje na hodnocení návštěvníků.

Vyhlašována je Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis.

Cílem je propagovat obor muzejnictví i činnost jednotlivých muzejních institucí a zároveň získat informace o hodnocení práce muzeí jejich návštěvníky.

První ročník soutěže Muzeum rokunové podobě na portále Kudyznudy.cz byl zahájen v rámci předávání Cen Gloria musaealis za rok 2022, které se uskutečnilo ve čtvrtek 25. května 2023 ve Smetanově síni Obecního domuPraze

Muzejní instituce umístěná na prvním místě obdrží titul MUZEUM ROKU 2023. Na portále Kudyznudy.cz bude následně zveřejněno pořadí TOP 10 muzeí s nejvyšším hodnocením, které zde získají přednostní propagaci (landing page MUZEA A GALERIE).

Muzea je možné hodnotit na portále Kudyznudy.cz. 

Z návštěvníků, kteří se do soutěže Muzeum roku zaregistrují, budou vylosováni tři výherci. Těm Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., na jeden rok propůjčí průkaz svého člena, který je bude opravňovat k návštěvě všech jejích 314 členských institucí (vč. poboček).

Vítězové budou představeni na slavnostním vyhlášení výsledků 22. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis dne 14. května 2024.


Podmínky soutěže MUZEUM ROKU 2023
 
  


Jak přihlásit muzejní instituci do soutěže Muzeum roku?

Účastnit soutěže Muzeum roku na portále Kudyznudy.cz se mohou:

1) muzejní instituce, které jsou vlastníkem nebo správcem sbírky muzejní povahy, zapsané v centrální evidenci sbírek dle zákona č. 122/2000 Sb. – viz Podmínky soutěže;

2) muzejní instituce, které mají záznam na portále Kudyznudy.cz a splňují jeho publikační podmínky:

  • aktualizace záznamu dle požadovaných parametrů – viz ZDE;
  • uvedení loga Kudyznudy.cz na svém webu – viz ZDE;

Logomanuál pro Kudyznudy.cz 

  • uvedení loga/banneru soutěže Muzeum roku na svém webu – proklik na landing page Muzeum roku na Kudyznudy.cz;

Logo MUZEUM ROKU 

Leták a banner MUZEUM ROKU 

Banner soutěže Muzeum roku je k dispozici ve dvou barevných variantách a ve verzi s QR kódem (proklik na Kudyznudy.cz) nebo s odkazem na hlasování (lze vložit proklik na záznam muzea na Kudyznudy.cz).

3) muzejní instituce, které ve svých prostorách umístí materiál propagující soutěž Muzeum roku;

Leták MUZEUM ROKU 

Leták soutěže Muzeum roku je k dispozici v tiskovém formátu. Doporučujeme jej v muzeu umístit na viditelném místě, např. na pokladně.

4) muzejní instituce, které se zavážou dodržovat Podmínky soutěže.

 

V případě splnění VŠECH podmínek se do soutěže MUZEUM ROKU 2023 závazně přihlašujte zasláním e-mailu na adresu: muzeumroku@cz-museums.cz:

1) v předmětu e-mailu uveďte: PŘIHLÁŠKA MUZEUM ROKU 2023;

2) do těla e-mailu uveďte: název instituce, adresu, webové stránky muzea a odkaz na záznam vaší instituce na portále Kudyznudy.cz.

Muzejní instituce, která má zájem zapojit se do soutěže Muzeum roku by měla aktualizovat svůj obsah na portále Kudyznudy.cz (má správně uvedenou otevírací dobu, ceny vstupného, zadává aktivity a akce, atd.).

 

Vzorově vyplněné profily najdete např. u: Muzea Náchodska, Oblastní galerie v Liberci, Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě, Jihočeského muzea v Českých Budějovicích, Vlastivědného muzea v Šumperku.

Dotazy ke spolupráci na portále Kudyznudy.cz, k aktualizaci záznamů či k problémům týkajícím se zadávání informací směřujte na e-mail: katalog@czechtourism.cz.

 

Tisková zpráva AMG 

Tisková zpráva CzechTourism  

Podmínky soutěže MUZEUM ROKU 2023  

Logomanuál pro Kudyznudy.cz 

Logo MUZEUM ROKU 

Leták a banner MUZEUM ROKU 


 


Archiv soutěže Muzeum roku:

Výsledky IV. ročníku za rok 2018
Výsledky III. ročníku za rok 2017
Výsledky II. ročníku za rok 2016

Výsledky I. ročníku za rok 2015
 

 

nahoru