Prezentace vítězů IV. ročníku soutěže Muzeum roku 2018

Slavnostní vyhlášení IV. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku se uskutečnilo v rámci slavnostního ceremoniálu Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018 ve čtvrtek 16. května 2019 ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.

Prezentace výsledků XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2018 naleznete zde.

Hodnocení probíhalo na návštěvnickém portálu do-muzea.cz.

Pořadí oceněných institucí za nejlepší hodnocení návštěvníků:

Cena Muzeum roku 2018 (videospot)

Regionální muzeum Mělník, p. o.

2. místo

Městské muzeum Žamberk

3. místo

Regionální muzeum v Jílovém u Prahy, p. o. – Dům Mince

Výherci z řad návštěvníků, kteří se aktivně zapojili do hodnocení na portálu do-muzea.cz, získali hodnotné ceny: publikace oceněné na prvních třech místech v kategorii Muzejní publikace 2018; průkaz AMG s platnostní na jeden rok, který opravňuje k volnému vstupu do všech 304 členských institucí AMG.

TZ – IV. ročník Muzeum roku 2018 (125 kB)
Novinky slavnostního ceremoniálu XVII. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis (123 kB)