Prezentace vítězů Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015

Slavnostní ceremoniál XIV. ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015 se uskutečnil ve středu 18. května 2016 ve Smetanově síni Obecního domu.

Součástí bylo také vyhlášení výsledků I. ročníku návštěvnické soutěže Muzeum roku. Umístění na prvních třech místech  naleznete zde.

Tisková zpráva – výsledky  (136 kB)
Tisková zpráva – výsledky shrnutí  (74 kB)
Tisková zpráva – Národní soutěž muzeí Gloria musaealis 2015  (111 kB)
Tisková zpráva – novinky  (109 kB)
Tisková zpráva – shrnutí  (106 kB)

Prezentace vítězů Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2015  (6,72 MB)

Krátký sestřih slavnostního vyhlášení

Znělka Gloria musaealis 2015

Videospoty oceněných projektů:

Kategorie Muzejní výstava roku 2015

Cena Gloria musaealis

Muzeum města Ústí nad Labem, p. o., za výstavu „Tenkrát na severozápadě. Rok 1945 v Ústí nad Labem a okolí“

2. místo

Národní zemědělské muzeum, s. p. o., za stálou expozici „Rybářství“

3. místo

Uměleckoprůmyslové museum v Praze, za stálou expozici „Český kubismus“

Zvláštní ocenění

Národní ústav lidové kultury, za výstavu „Lidový oděv na Moravě“

Kategorie Muzejní publikace roku 2015

Cena Gloria musaealis

Muzeum hlavního města Prahy, za publikaci „Hroby barbarů v Praze-Zličíně. Svět živých a mrtvých doby stěhování národů“ autorů Jaroslava Jiříka, Jiřího Vávry, Miroslavy Šmolíkové a Milana Kuchaříka (eds.)

2. místo

Husitské muzeum v Táboře, za publikaci „Jan Hus 1415/2015“ autora Zdeňka Vybírala (ed.)

3. místo

Národní památkový ústav a Národní technické muzeum, za publikaci „Zámek s vůní benzínu“ autora Miloše Hořejše a Jiřího Křížka

Kategorie Muzejní počin roku 2015

Cena Gloria musaealis