Týden knihoven 2014


18. ročník celostátní akce Týden knihoven 2014 bude zaměřena také na muzejní knihovny.

Týden knihoven, který vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků, proběhne ve dnech 6.–12. října 2014. V letošním roce budou v rámci této celostátní akce představeny knihovny muzeí a galerií.
Muzejní knihovny se mohou zapojit a připravit pro letošní Týden knihoven různé akce (workshopy či dílny pro školy, besedy pro veřejnost) např. nad dobovým regionálním tiskem nebo se sběrateli památek na 1. světovou válku.

Veškeré tyto akce je možné zaregistrovat v rámci kampaně AMG Muzea a 20. století s názvem „Muzea a Velká válka aneb 100 let od vypuknutí 1. světové války“, pod zvláštní záložkou Týden knihoven 2014.
 

Tisková zpráva k Týdnu knihoven 2014 (1 282 kB)
 

Elektronická přihláška do kampaně „Muzea a Velká válka aneb 100 let od vypuknutí I. světové války“  (online formulář)
(po vyplnění bude automaticky odeslána na e-mail: amg@cz-museums.cz, a poté publikována na internetových stránkách kampaně)

Přihláška do kampaně  Dokument Word (48 kB)
V rámci přihlášky prosíme muzejní knihovny, aby vyznačily, zda se akce koná v rámci Týdne knihoven 2014.
  

Přehled všech přihlášených institucí a jejich akcí v rámci Týdne knihoven 2014

Vyhledejte akce dle místa, data či jejich typu


Knihovnická komise AMG poskytne muzejním knihovnám odbornou pomoc s přípravou akcí a v letošním roce se zvláště zaměří na mediální podporu a propagaci muzejních knihoven.

Knihovny muzeí a galerií ke 100. výročí začátku 1. světové války na webových stránkách Esbirky.cz !

V rámci akce Týden knihoven 2014 připravuje dále Knihovnická komise AMG na stránky Esbirky.cz virtuální výstavu s názvem „Co se vydávalo a četlo na bojištích 1. světové války aneb Publikační a vydavatelská činnost legionářů na evropské mapě bojů“, která by měla být naplněna konkrétními knihami z muzejních a galerijních knihoven.
Vyzýváme touto cestou všechny muzejní a galerijní knihovny, aby zaslali Mgr. Aleně Petruželkové z Památníku národního písemnictví podklady na e-mailovou adresu: petruzelkova@pamatnik-np.cz.Logo kampaně
(82 kB)

Logo kampaně (83 kB)

Zde jsou k dispozici loga kampaně Muzea a 20. století.

Ostatní propagační materiály ke kampani naleznete zde.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nahoru