6.6.2012

Muzejní noc v Muzeu Karlovy Vary

Muzeum Karlovy Vary zve v sobotu 9. června na bohatý program v rámci celorepublikové Muzejní noci, k níž se muzeum připojuje každoročně. Jako každý rok se návštěvníci nejen pobaví, ale dozví také něco nového ze zdejší minulosti. Letošní program se jmenuje Kapitoly z dějin karlovarského lázeňství aneb Příběh plný paradoxů a odehraje se v karlovarském muzeu na Nové louce.

Začátek je v 17 hodin, kdy po úvodním slově návštěvníky naladí hudební dvojice Kristl and friend - zpěvačka s vynikajícím klavíristou s přízviskem Božidar. V průběhu podvečera se představí opakovaně. Během následujícícho programu dojde na dvě přednášky. Historik Stanislav Burachovič pohovoří o Kratochvilné historii lázeňství, očekávat lze fakty nabité vyprávění doprovázené humorně jiskřivými glosami. Historik Jan Nedvěd zase přiblíží některé méně známé souvislosti pobytu různých osobností ve zdejších lázních - například po jaké události se do Karlových Varů přijel zotavit car Petr Veliký. Vrcholem večera bude představení Divadla Viktora Braunreitera, jehož principál je zaručeným zdrojem zábavy. A jako bonus budou mít návštěvníci Muzejní noci možnost volného pohybu po expozici a na výstavě o Kyselce. Vše bezplatně, respektive výše příspěvku je ponechána na dobrovolnosti. Muzejní noc bude končit kolem 21. hodiny.

Pozvánka  Dokument pdf (183 kB)